IndexChecker – monitorowanie indexu linków

Pozycjonowanie stron to nie tylko pisanie treści z frazami kluczowymi, dodawanie stron do katalogów, ale również indeksowanie.

Można mieć najlepszą na świecie treść, ale kto o niej wie? Boty google sprawdzają treść, jaka znajduje się na stronie, ale muszą do nas trafić, a to wcale nie jest takie proste. Korzystają z pewnych algorytmów, dlatego sprawdzają tylko te strony, które im odpowiadają. Można mieć błąd w kodzie strony internetowej i już nie będziemy mieć strony zindeksowanej. Na pewno na tym nam zależy żeby istnieć w Internecie i żeby boty nasza treść zapisały w specjalnych katalogach. Później osoby, które wyszukują konkretnych fraz mogą otrzymać, jako propozycje naszą stronę internetową. Do indeksowania wykorzystuje się index checker google, dlatego trzeba się tym narzędziem zainteresować. Boty bardzo dokładnie sprawdzają treść, jaka znajduje się na stronie. Istotne będą słowa kluczowa na stronie, dlatego pisząc treści trzeba o nich pamiętać.

To słowa kluczowe, które muszą być związane z treścią samej strony. Wtedy będą brane pod uwagę przez boty.

Zanim cokolwiek będziemy robić trzeba sprawdzić czy nasza strona jest zindeksowana. Jeśli nie jest to trzeba będzie przeprowadzić procesy, które nam w tym pomogą. Na początek wykorzystujemy index checker i wiemy, na czym stoimy. Istotne jest to, że program można już teraz od ręki, a do tego jego obsługa jest bardzo prosta, dlatego jest to coś, czym posiadacze stron powinni się zainteresować. Korzystają z takich narzędzi firmy, które pozycjonują strony internetowe. Wiedzą wtedy, co się dzieje ze stroną i czy trzeba ją ręcznie indeksować czy boty same ją odwiedziły? Jeśli treść nie jest kopiowana, jest frazy są w odpowiedni sposób dobrane to szanse, że boty u nas były są bardzo duże. Najlepiej będzie to już teraz sprawdzić, a przekonamy się, co dalej robić. Brak indeksowania dla naszej strony internetowej nie oznacza nic dobrego i trzeba będzie zrobić wszystko żeby to zmienić. Wtedy wyszukiwarka Google będzie brała naszą treść pod uwagę przy zapytaniach użytkowników.