Nurkowanie na Spitsbergenie

Poszukując pomysłu na wakacje, wiele osób skłania się do poznawania nowych sportów. Coraz częściej Polacy wybierają aktywny wypoczynek. Coraz popularniejsze staje się nurkowanie, wówczas możemy razem z przyjaciółmi, lub rodziną wybrać się nad morze.

Kontakt z przyrodą będzie szczególnie ważne dla osób, które na co dzień pracują w zamkniętych biurach. Przyroda, będzie z pewnością przeciwieństwem tego co mają na co dzień. Laptopa i telefon można zostawić w domu, i przez okres wakacji zapomnieć o pracy. W przypadku osób, których praca wiąże się ze stresem, jest to dobra okazja na naładowanie baterii do dalszego życia. Odpoczynek pozwoli nam zrelaksować się jak również spędzać całe dnie z rodziną co w czasie pracy nie jest możliwe. Dlatego przez cały rok, oczekujemy na chwile kiedy będziemy mogli wyrwać się z domu i zapomnieć o wszystkich troskach. Wybrzeże Spitsbergen jest wspaniałe, na południowym krańcu znajduje się Hornsund, gdzie znajduje się czternaście lodowców, zobaczymy tam liczne ptaki morskie i foki.

Ten niezwykły archipelag, znany również w języku norweskim jako Svalbard oferuje wyjątkowe możliwości podziwiania dzikiej przyrody. Od imponującego lodowca Monako, po spektakularne klify.

Możliwość oglądania wielorybów narwali lub bieługi jest możliwa i zawsze istnieje szansa na niezapomniane spotkanie z potężnym niedźwiedziem polarnym. Z pewnością będziemy mogli zobaczyć tam wiele zwierząt morskich, które nie występując w innych częściach świata. Dlatego też tego rodzaju wyprawa będzie bardzo wyjątkowa.

Najpopularniejszymi kierunkami na nurkowanie są przykładowo Egipt czy Chorwacja, a więc kraje ciepłe. Większość osób pasjonujących się nurkowaniem poszukuje czegoś nowego dlatego też Spitsbergen, cieszy się coraz większą popularnością. Jest to okazja na poznanie całkiem innej flory i fauny niż dotychczas. W ostatnich latach, coraz chętniej wybieramy dość egzotyczne kierunki podróży, jak przykładowo Spitsbergen nurkowanie tam to z pewnością bardzo interesujące przeżycie.