Jakie sznurki do makramy wybrać?

Odkrywanie makramy i inspirowanie się projektami jest niesamowitym uczuciem, ale może być również przytłaczające, gdy faktycznie usiądziesz i spróbujesz wymyślić, jak zacząć tworzyć te stylowe dekoracje.

Jest tak wiele różnych węzłów, które mogą wydawać się mylące, jeśli dopiero zaczynasz naukę. Zacznij od kilku podstawowych wzorów i węzłów, aby opanować technikę. Dobry pierwszy węzeł do nauki to prosty kwadratowy węzeł. Ten węzeł jest obecnie podstawą większości makram i jest łatwym początkującym węzłem do wypróbowania. Samodzielne uczenie się jest fajne, ale warto skorzystać, jeśli masz możliwość wzięcia udziału w warsztatach. Możesz łączyć się z wieloma podobnie myślącymi ludźmi, a nawet wychodzić nie tylko ze swoim własnym ukończonym dziełem sztuki, ale także nowymi przyjaciółmi. Podczas nauki możesz spróbować kilka razy i spróbować ponownie. Prawidłowe ułożenie sznurków może być największą przeszkodą. Nigdy nie chcesz mieć zbyt krótkiego sznurka, ponieważ dodanie dodatkowego elementu może być skomplikowane. Dlatego warto wcześniej odmierzyć odpowiednio więcej materiału. Linki i sznurki występują w tak szerokiej gamie rozmiarów i średnic, niektóre bardziej odpowiednie dla dużych projektów niż inne. Mniejsze liny, o grubości 3 milimetrów lub mniejszej, doskonale sprawdzają się w biżuterii, a także w projektach, które są małe lub delikatne.

Liny średnie, od 4 do 7 milimetrów są być może najczęściej używane, jest świetny rozmiar dla początkujących w tworzeniu makramy, są one bardziej wytrzymałe niż cieńsze sznurki. Mają idealny rozmiar do wieszaków na rośliny, mebli, lampionów, zasłon, czy dywaników. Duże liny, od 8 do12 milimetrów i większe, stanowią wizualnie nowe oświadczenie i są tak przyjemne w pracy, szczególnie przy wieszaniu dekoracji ścian. Mogą być nieco trudniejsze w pracy ze względu na swój rozmiar, ale są warte wysiłku. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów, rozmiarów i materiałów sznurków do wykonywania makramy. Warto poszukać w internecie, a na pewno znajdziemy sklep z włóczkami, który ma w ofercie ciekawy wybór sznurków do makramy.