Co sprawia, że kosmetyki mineralne są tak popularne

Makijaż mineralny zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Jest nie tylko bardziej naturalną i zdrową alternatywą dla twojej skóry, ale może zapewnić takie samo pokrycie, jak inne produkty do makijażu twarzy.

Ponieważ makijaż mineralny jest wykonany z minerałów i naturalnych pigmentów, nie zatyka porów i nie wnika w skórę. Twoja skóra pozostanie zdrowsza, ponieważ będzie mogła oddychać. Dzięki kosmetykom mineralnym możesz stworzyć dokładne pokrycie i nieskazitelne wykończenie makijażu bez naruszania naturalnej bariery skóry. Czysty makijaż mineralny nie zawiera substancji zapachowych ani chemicznych, które mogą powodować podrażnienia skóry przy długotrwałym stosowaniu. Minerały działają również w celu ochrony skóry przed wolnymi rodnikami i promieniami słonecznymi. Ponieważ w makijażu mineralnym nie ma wypełniaczy ani chemikaliów, ma on dłuższy okres trwałości niż tradycyjne kosmetyki. Bez chemikaliów produkty nie zawierają bakterii i nie psują się. Makijaż mineralny może być bardzo wszechstronny w stosowaniu. Możesz użyć mineralnego proszku podkładowego na różne sposoby. Możesz zmieszać go z wodą lub kremem nawilżającym, aby stworzyć kremowy podkład, lub użyć samodzielnie jako pudru.

Możesz dodać więcej proszku lub płynu, aby uzyskać pożądaną konsystencję i pokrycie.

Po umyciu twarzy rano nałóż zwykły krem nawilżający na twarz, przed nałożeniem makijażu mineralnego poczekaj, aż krem się wchłonie. Aby uzyskać nieskazitelne wykończenie, musisz nakładać pudry sypkie mineralne cienkimi warstwami, dlatego pamiętaj, aby nie nakładać zbyt dużej ilości proszku na pędzel do makijażu. Jeśli zauważysz, że masz obszar, który wymaga dodatkowej uwagi, taki jak blizna czy trądzik, możesz użyć mniejszego pędzla i nałożyć na niego puder mineralny. Pigmenty w produktach do makijażu mineralnego są bardzo skoncentrowane, pamiętaj więc, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku. W taki sam sposób nakłada się wszystkie preparaty do makijażu mineralnego, bez względu na to, czy używasz pudru, podkładu, różu, czy cieni do powiek na bazie minerałów.