Firma Limited – rejestracja

W UK firma Limited jest bardzo popularna, ale jej zakładanie jest o wiele bardziej skompilowane niż w przypadku samozatrudnienia. Więcej dokumentów, więcej problemów w urzędach, dlatego trzeba się tutaj wspomagać firmą księgową, która działa na terenie Londynu.

Jeśli polski księgowy w UK weźmie się za naszą sprawę to na pewno na tym bardzo dużo zyskamy. Możemy się z nim porozumieć i dowiedzieć wszystkiego, czego nie wiemy. Nie wszystko można dzisiaj wyczytać z Internetu i często te informacje nie są do zweryfikowania. Firma Limited posiada własną osobowość prawną. To oznacza, że nie trzeba za powstałe w wyniku prowadzenia własnej firmy błędy płacić swoim majątkiem. Jeśli coś złego się dzieje to płaci się jedynie do wniesionego kapitału.

To bezpieczniejsze, bo przecież nie wszystko można przewidzieć i trzeba być na to przygotowanym. Nasz majątek, który mamy i na który pracowaliśmy przez lata jest bezpieczny. W przypadku samozatrudnienia odpowiadamy całym majątkiem i nie wszyscy o tym wiedzą.

Jak zakładać firmę Limited?

Potrzebny jest dokument założycielski spółki LTD. Potrzebny jest również status, czyli specjalna umowa spółki. Trzeba będzie nominować na stanowisko dyrektora oraz sekretarza. Konieczne będą również informacje o udziałowcach i wysokości wniesionego przez nich kapitału. Jeśli chodzi o samą rejestracje to nieliczne będzie zrobienie specjalnego wpisu do rejestru firm. Oczywiście bardzo ważne jest zgłoszenie spółki do urzędu skarbowego. To wszystko trochę trwa, ale trzeba być przygotowanym na to. Chcemy przecież w legalny sposób prowadzić własną firmę i trzeba postępować dokładnie tak jak wymaga tego angielskie prawo. Można sobie też pomóc i na stronie znajdziemy firmę, która się tym zajmuje. Pokierują nas i będziemy wiedzieli, co należy robić. Nie musimy się na niczym znać, bo oni są w stanie powadzić naszą spółkę. Wystarczy się do nich zgłosić i będziemy wiedzieć, co i jak robić żeby można było prowadzić własną firmę na wyspach.