Klasyczny kamień w naszej łazience

Klasyczny i elegancki marmur jest świetnym wyborem, jeśli chodzi o wystrój łazienki. Jest ponadczasowy, wytrzymały i z pewnością sprawi że nasza łazienka zyska całkiem nowego wyglądu.

Oczywiście o kamień trzeba będzie zadbać odpowiedni kamień musi być dobrze zaimpregnowany, dzięki czemu będzie dobrze wyglądał przez wiele lat. W łazience panuje wilgoć, sprawia ona że może pojawić się przykładowo grzyb, zatem należy regularnie sprawdzać system wentylacji, wówczas nasza łazienka będzie wyglądała pięknie. Markur w łazience może być zastosowany praktycznie wszędzie, może zostać oczywiście ułożony na podłodze, jak również na ścianach. Należy zwrócić uwagę iż może on posiadać różna grubość w zależności od przeznaczenia. Na podłodze możemy ułożyć trochę grubsze płyty, a na ścianach cieńsze. Dodatkowo możemy także obudować zlew czy wannę. Warto zastanowić się jak zagospodarujemy miejsce pod zlewem, możemy zrobić tam tradycyjną szafkę, lub też całość zabudować marmurem. Podobnie kabiny prysznicowe można zabudować płatkami marmurowymi, jeżeli chcemy aby całość dobrze wyglądała, powinniśmy dobrze dobrać kabinę prysznicową.

Jeżeli chodzi o kabiny prysznicowe, to oferowane są one w wielu atrakcyjnych seriach, wśród których odnaleźć możemy ekskluzywne modele, charakteryzujące się bezrymowymi konstrukcjami, składającymi się wyłącznie z tafli szkła i zawiasów, kabiny, składające się z ramy zewnętrznej lub pionowych profili, jak również niezwykle popularne i niedrogie kabiny profilowe.

Wszystkie proponowane na rynku kabiny dzięki swojej wysokiej jakości gwarantują nam ich wieloletnią trwałość, a do ich wytworzenia użyte zostały doskonałe materiały. Proponowane są obecnie kabiny w trzech stylach, nowoczesnym, klasycznym i minimalistycznym. Z pewnością nasza łazienka z marmuru nie obędzie się bez prysznica lub wanny, dobrze będzie obudować je kamieniem. Warto zastanawiać się nad wyborem koloru marmuru, oczywiście najlepszym i bardzo uniwersalnym pomysłem będzie jasny odcień, z pewnością może on powiększyć wizualnie naszą łazienkę. Dobrym pomysłem będą także pewne elementy z innych kolorów, dobrze sprawdzi się kolor brązowy czy też czarny