Specjalistyczne aplikacje internetowe na zamówienie

Możliwości przeglądarek internetowych rosną wraz z pojawianiem się ich najnowszych wersji. Daje to coraz to więcej możliwości, możemy na stronie WWW.

Internauta może w ten sposób wchodzić w interakcje z witryną, obecnie aplikacje internetowe to nie tylko formularze. Najczęściej występującymi aplikacjami są obecnie aplikacje bazodanowe, Wiele stron opiera się obecnie na bazach danych. Baza danych posłuży nam równie dobrze do zebrania informacji o naszych klientach, i w przyszłości pozwoli na wykorzystanie adresów e-mail na e-mailing. Wszelkiego rodzaju katalogi firm, czy strony oparte na CMS-ie. Coraz częściej rozbudowane aplikacje goszczą w telefonach komórkowych. Związane jest to z rozwojem technologii, i zwiększeniem możliwości komórek. Aplikacje mobilne zaczynają przypominać aplikacje tworzone na komputery PC. Nie tylko gry, ale również organizery, czy też przeglądarki internetowe oraz pakiety biurowe, zaczynają być stałym elementem naszych telefonów. Więc możemy mieć nasze małe biuro przy sobie. W dużych hurtowaniach, bez wątpienia przydatne będą programy magazynowe, dzięki którym możliwe będzie sprawne zarządzanie zasobami magazynowymi. Zaczynając od wykrycia niedoboru jakiegoś towaru, tu możemy ustalić pewną granicę zapasu, po przekroczeniu której program będzie sygnalizował braki.

W programie możemy ustawić aby wówczas drukował nam listę dostawców, bądź też łączył się z ich stroną internetową w poszukiwaniu oferty.

Niektóre programy magazynowe, mogą same wysyłać zamówienia do dostawców. Z pewnością każda firma posiadająca duży magazyn potrzebuje tego rodzaju rozwiązań. Czasem jednak standardowe rozwiązania które znajdziemy w oprogramowaniu magazynowym mogą nie wystarczyć. Wówczas trzeba poszukać firmy która wykona dla nas tego rodzaju aplikację. Obecnie dość popularny jest outsourcing specjalistów it, czyli wynajęcie grupy informatyków, którzy przygotują dla nas dedykowane oprogramowanie magazynowe. To z pewnością bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które nie posiadają odpowiedniego zaplecza informatycznego.