Na co zwrócić uwagę kupując baterię?

Z czasem bateria w naszym telefonie może stracić swoje pierwotne właściwości, wówczas jeżeli istnieje możliwość wymiany powinniśmy kupić nową. W sklepach znajdziemy nie tylko standardowe baterie oferowane przez producenta naszego telefonu.

Można spotkać także baterie o większej pojemności, które będą pasowały do naszego modelu. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, pierwsza z nich będzie pojemność przykładowo jeżeli nasza dotychczasowa bateria posiadała pojemność 2500 mAh, a znajdziemy odpowiednik o pojemności 300 mAh, warto zastanowić się nad wyborem pojemniejszej baterii. Żywotność baterii to czas, w którym urządzenie wyczerpie się. W przeciwieństwie do pojemności baterii, na żywotność baterii wpływa kilka czynników zewnętrznych, takich jak szybkość rozładowania baterii czy temperatura. Z każdym ładowaniem i rozładowaniem ilość jonów litu w katodzie i anodzie maleje. Żywotność baterii jest miarą tego, ile ładowań i rozładowań może wytrzymać bateria, zanim całkowicie straci swoją żywotność. Producenci baterii podają iż po około 400-500 cyklach bateria może utracić około 25 procent swojej pierwotnej pojemności. Zużycie baterii w naszym telefonie można zmniejszyć dzięki odpowiednim ustawieniom naszego wyświetlacza, można przykładowo zmniejszyć jasność w stosunku do ustawień fabrycznych.

Dzięki czemu wyświetlacz będzie pobierał mniejszą ilośc energii, Ważne może być także ustawienie koloru tła, w tym przypadku czarne tło będzie pobierało mniejszą ilość energii.

Można dodatkowo wyłączyć połączenie z WIFI jeżeli nie korzystamy z niego na co dzień. Obecnie producenci telefonów prześcigają się w oferowaniu telefonów z coraz większymi wyświetlaczami, obecnie produkcja baterii musi nadążać za prądożernymi telefonami. Stosuje się więc baterie o dużych pojemnościach, obecnie producenci cały czas poszukują sposobu na zwiększenie pojemności baterii. Innym problemem jest opracowanie technologii taniej produkcji nowoczesnych wydajnych baterii.