Jak handlować na rynku kryptowalut?

Pierwsza i najbardziej widoczna kryptowaluta, Bitcoin, działa jako złoty standard w całej przestrzeni kryptowalut, co oznacza, że cena prawdopodobnie każdej innej kryptowaluty jest, przynajmniej do pewnego stopnia, powiązana z ceną Bitcoinów.

Po Bitcoinie Litecoin jest jedną z najwcześniejszych kryptowalut pojawiających się w sieci i dlatego został uznany za srebro w cyfrowym złotym bitcoinie. Litecoin jest nadal aktywnie rozwijany i sprzedawany, a wielu uważa go za realne wsparcie, na wypadek awarii Bitcoin. Litecoin twierdzi również, że jest lepszą i szybszą alternatywą dla transakcji i płatności. Bitcoin Cash został stworzony w sierpniu 2017 r., powstając z rozwidlenia Bitcoin Classic. Rozwidlenie ma miejsce, gdy blockchain dzieli się na dwie potencjalne ścieżki naprzód. Od tego czasu Bitcoin Cash stał się jedną z najbardziej znanych monet na rynku kryptograficznym. Został stworzony z myślą o większych blokach transakcji, umożliwiając w ten sposób jednoczesne przetwarzanie większej liczby transakcji. Bitcoiny, czyli kryptowalutę, można tworzyć tylko wtedy, gdy górnicy rozwiążą zagadkę kryptograficzną. Ponieważ trudność tej łamigłówki zwiększa moc komputera, którą inwestuje górnik, istnieje tylko określona ilość tokenu kryptowaluty, którą można utworzyć w określonym czasie. Jest to część konsensusu, którego nikt w sieci nie może przełamać. Więcej o kryptowalutach można się dowiedzieć ze strony https://kryptowaluty.expert/category/kryptowaluty/. Opisując właściwości kryptowalut, musimy rozdzielić właściwości transakcyjne i pieniężne. Podczas gdy większość kryptowalut ma wspólny zestaw właściwości, nie są one wyryte w kamieniu.

Po potwierdzeniu transakcji nie można cofnąć. Absolutnie przez nikogo. Jeśli wysyłasz pieniądze, wysyłasz je i kropka. Nikt nie może ci pomóc, jeśli wysłałeś swoje środki do oszusta lub jeśli haker ukradł je z twojego komputera. Nie ma żadnej siatki bezpieczeństwa. Ani transakcje, ani konta nie są powiązane z rzeczywistymi danymi osobowymi. Otrzymujesz Bitcoiny na tak zwanych adresach, które są losowo wyglądającymi łańcuchami o długości około 30 znaków. Chociaż zazwyczaj można analizować przepływ transakcji, niekoniecznie jest możliwe połączenie rzeczywistej tożsamości użytkowników z tymi adresami. Transakcje są propagowane niemal natychmiast w sieci i potwierdzane w ciągu kilku minut. Ponieważ zdarzają się w globalnej sieci komputerów, są całkowicie obojętne na twoją fizyczną lokalizację. Nie ma znaczenia, czy wyślesz Bitcoiny do swojego sąsiada lub kogoś po drugiej stronie świata. Fundusze kryptowalut są zablokowane w systemie kryptograficznym z kluczem publicznym. Tylko właściciel klucza prywatnego może wysyłać kryptowaluty. Silna kryptografia i magia wielkich liczb uniemożliwiają złamanie tego schematu. Adres Bitcoin jest bezpieczniejszy niż najlepsza forteca. Większość kryptowalut ogranicza podaż tokenów. W przypadku Bitcoinów podaż zmniejsza się z czasem i osiągnie swoją ostateczną liczbę około roku 2140. Wszystkie kryptowaluty kontrolują podaż tokena zgodnie z harmonogramem zapisanym w kodzie. Oznacza to, że podaż pieniężną kryptowaluty w każdej chwili w przyszłości można z grubsza obliczyć już dzisiaj. Nie ma niespodzianki.

Tekst dostarczył Expert od kryptowaluty.expert