Samochód i koszty jego utrzymania

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym jak bardzo ułatwia nam w dzisiejszych czasach życie posiadanie samochodu.

Można to zobaczyć chociażby o ilości pojazdów na ulicach. To właśnie, dzięki nim mamy możliwość szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego co czasami ma ogromne znaczenie. Najczęściej ludzie wykorzystują samochody na dojazdy do pracy, choć oczywiście nie jest to reguła. Bardzo popularnym trendem na dzień dzisiejszy jest robienie prawa jazdy przez młode osoby. Jednak warto wiedzieć, że są one w oczach ubezpieczycieli potencjalnie większym zagrożeniem na drodze. Można to przynajmniej wywnioskować z cen ubezpieczeń na rynku – kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy przez krótszy czas zobowiązani są do płacenia wyższych składek. Raczej każdy z nas chciałby jak najwięcej zaoszczędzić.

Niższa składka za OC – to możliwe

Nie jest powiedziane, że trzeba koniecznie płacić takie składki jakie oferują nam ubezpieczyciele, bo da się je skutecznie obniżyć. Pierwszym ze sposobów jest zakup pojazdu z małą pojemnością silnika – w praktyce chodzi tutaj o to, że w teorii z takim silnikiem nie da się rozwijać tak wysokich prędkości i szaleć przez co firmy ubezpieczeniowe uważają, że w ten sposób spowodujemy mniej wypadków. Bardzo często znaczenie ma także marka pojazdu – w przypadku tych bardziej prestiżowych takich jak np. Audi czy BMW koszt zakupu ubezpieczenia może być wyższy niż wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup marki Dacia. Jeśli zależy nam na niższym koszcie ubezpieczenia to warto dopisać w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciela osobę, która posiada już na swoim koncie wszystkie zniżki.
Samochód i koszty jego utrzymania

Koszt ubezpieczenia

Oczywiście najlepiej jest jeździć ostrożnie i bezwypadkowo, gdyż wtedy naliczają nam się takie zniżki, a co za tym idzie po kilku latach za polisę zapłacimy zdecydowanie mniej. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy? Powinniśmy być świadomi tego, że kierowcy, którzy dopiero odebrali prawo jazdy czasami za OC będą musieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.