Odwiedzamy stacje kontroli pojazdów

Raz w roku trzeba odwiedzić stacje kontroli pojazdów gdzie nas samochód będzie sprawdzamy pod względem technicznym. Jeśli wszystko jest z nim w porządku to nie ma problemów i otrzymamy pozwolenie na jazdę po drogach.

Jeśli jednak są jakieś usterki to naszym zadaniem będzie je naprawić. Tylko wtedy mamy szanse na to, że będziemy się poruszać po drogach w bezpieczny sposób. W Polsce samochód z niesprawnymi hamulcami i wybitym zawieszeniem jest bardzo dużo. Wydaje nam się, że damy sobie jakoś radę, ale nagle okazuje się, że w kryzysowych sytuacjach samochód nie daj rady i dochodzi do wypadku.

Tracimy zniżki na OC i wtedy koszty są bardzo wysokie. Można było tego uniknąć. Jeśli zastanawia się ktoś, w jakim stanie są hamulce albo zawieszenie to można przed przeglądem jechać na stacje diagnostyczną. Nie płacimy wtedy za przegląd, a jedynie za sprawdzenie. Od razu wychodzą wszystkie usterki i wiemy, co dalej należy zrobić. Działamy szybko i wtedy samochód przyjeżdżać już na ten właściwy przegląd na pewno go przejdzie i nie będzie z nim żadnych problemów.

Badanie techniczne na stacji diagnostycznej

Badane jest całe zawieszenie. Trzeba sprawdzić amortyzatory i wszystkie inne elementy, które podczas jazdy po drogach się zużywają. Specjalne urządzenia z ogromną silą się oddziałują na koła i zawieszenie i najmniejszy luz wtedy wychodzi. Amortyzatory są sprawdzane bardzo dokładnie i pokazuje się ich procentowe zużycie. Sprawdzić można również hamulce włącznie z hamulcem ręcznym. Specjalne rolki pozwalają na badanie hamulców i wykrywanie, jeśli dzieje się z nimi coś nie tak. Dobrze przygotowana stacja kontroli pojazdów lublin jest w stanie sprawdzić też spaliny czy światła. Jeśli coś jest nie tak to zawsze można prosić o wyregulowanie. W ten sposób nie tracimy pieniędzy na przegląd tylko naprawiamy to wszystko, co nie działa jak należy. Sprawny samochód to powinien być dla każdego kierowcy priorytet, bo w ten sposób można się bezpiecznie poruszać po drogach. Warto, zatem o to zadbać.