Japonia jest krajem niekończących się odkryć

Japonia to kraj, który ma to wszystko, spokojne świątynie Shinto, wspaniałe świątynie buddyjskie, dawne szlaki handlowe, spektakularne ogrody krajobrazowe, eklektyczne tematyczne kawiarnie dla zwierząt, różnorodne style sztuki, zachowane ikony kultury i gastronomiczne przysmaki.

Możesz spędzić wiele czasu na eksplorowaniu tego kraju i ledwo zacząć odkrywać jego niezwykłą przestrzeń i mnogość atrakcji turystycznych. Przy tak wielu alternatywach do rozważenia, wybór miejsca, do którego można się udać w Japonii na podstawie wielu opcji rzeczy do zobaczenia, zrobienia i doświadczenia, nie jest łatwym zadaniem. Słynne przejście dla pieszych Shibuya Station jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych zabytków Tokio. W przeciętny dzień powszedni na tym tętniącym życiem skrzyżowaniu ruch pieszy osiąga nawet 2,8 miliona osób dziennie. Jeśli próbujesz zrobić idealne selfie w szaleństwie przekraczania ulicy, pamiętaj, aby przejść na drugą stronę, zanim sygnały drogowe zmienią kolor na czerwony. Podczas gdy południowy sąsiad Tokio nie jest nieznany, zaskakująca liczba odwiedzających Japonię nigdy nie dotrze do Yokohamy. Biorąc pod uwagę historię i urok tego regionu, to naprawdę szkoda. Niezależnie od tego, czy chcesz chodzić po ulicach jednego z największych obszarów Chinatown na świecie, czy spędzić miło dzień zwiedzając nabrzeże Minato Mirai, to miasto z pewnością oczaruje wszystkich.

Podczas gdy Tokio może czasem wydawać się przytłaczająco szybkie, przyjemna atmosfera Yokohamy jest zdecydowanie bardziej zrelaksowana.

Spacerowanie po Yokohamie jest zdecydowanie jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Japonii, aby mieć lepszy wgląd w różne miasta. Podczas gdy większość głównych atrakcji Kioto znajduje się na wschodzie, musisz udać się do Arashiyama na zachodzie, aby doświadczyć kwintesencji bambusowego lasu. Ten obszar od dawna jest popularny jako naturalne miejsce odosobnienia dla Japończyków, a jego historia sięga epoki Heian. Oprócz oszałamiającego lasu bambusowego z pewnością warto kontynuować zwiedzanie japonii także do świątyni Tenryu-ji i parku małp Iwayatama.