Jak wybrać meble do pokoju dziewczynki?

Rodzice oczekujący córki często jeszcze wiele miesięcy przed jej narodzeniem przygotowują pokój dziecięcy.

Wybór mebli dostępnych na rynku jest imponujący, co sprawia, że praktycznie każdy ma szansę znaleźć model odpowiedni dla siebie. Zanim kupimy małe i urocze meble, zastanówmy się jakie będą potrzeby naszego dziecka. Weźmy również pod uwagę swoje możliwości finansowe. Pamiętajmy, że dzieci po urodzeniu głównie śpią i raczej nie zwracają uwagi na meble w swoim pokoju. Dodatkowo nasze pociechy szybko rosną, co sprawia, że zestaw małych różowych mebli będzie szybko nadawał się do wyrzucenia.

Jak wybrać meble do pokoju dziewczynki?

Praktyczne meble do pokoju dziewczynki

Często zapominamy, że meble do pokoju dziewczynki powinny być nie tylko ładne, ale również funkcjonalne i praktyczne. Wybierając je warto wziąć pod uwagę, że dziecko bardzo szybko rośnie, a mało kto jest w stanie wymieniać meble co dwa lata. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na zestaw mebli, który będzie rósł razem z dzieckiem. Oczywiście możemy kupić mały stolik i kilka małych krzesełek, jednak pamiętajmy, że dziecko nie będzie z nich korzystać długo. Przy wyborze mebli należy zwracać uwagę na takie kwestie jak bezpieczeństwo i ergonomia. Ważne jest, żeby meble do pokoju małego dziecka nie miały ostrych kantów, o które maluch mógłby się uderzyć. Równie istotne jest, żeby były one wykonane z nietoksycznych materiałów. Niestety nie wszystkie meble dostępne na rynku spełniają wymogi bezpieczeństwa. Z tego względu dobrze jest inwestować w produkty renomowanych firm zajmujących się produkcją mebli dla dzieci i młodzieży.

Idealne meble do pokoju dziewczynki (szeroki wybór wysokogatunkowych mebli znajdziemy między innymi tu: http://miretto.pl) rosną razem z nią. Dobrze jest wybrać taki zestaw, który po drobnych przekształceniach sprawdzi się zarówno w pokoju malej dziewczynki, jak i nastolatki. Warto postawić na meble w uniwersalnych kolorach (jest prawdopodobne, że naszej dorastającej córce przestanie się podobać kolor pastelowego różu).