Najlepsze wskazówki i praktyki dotyczące nowego iPada

Pierwsze dotknięcie iPada może być całkiem ekscytujące.

Nauka korzystania ze wszystkiego, co może zrobić, może być mniej zabawna. Skorzystaj z porad zawartych w poniższym przewodniku, aby rozpocząć naukę korzystania z iPada w jak najbardziej zabawny i efektywny sposób.Zastanów się dobrze, zanim zdecydujesz się na jailbreak swojego iPada. Zaletą łamania więzienia na iPadzie jest to, że zapewni Ci wiele dodatkowych funkcji. Jednak złamanie więzienia może sprawić, że będzie on bardziej podatny na ataki hakerów. Co więcej, złamanie więzienia powoduje utratę gwarancji Apple i może mieć znaczny wpływ na żywotność baterii iPada.Przejdź do ustawień, przejdź do „ogólne” i przesuń przełącznik boczny na „zablokuj orientację”. Zazwyczaj jest to wyciszone, ale może to być niezwykle niewygodne. Na przykład, jeśli próbujesz czytać na iPadzie, ekran może się ciągle obracać, powodując pewną frustrację. Napraw to z wyprzedzeniem.Twój iPad nie będzie ładowany przez port USB, chyba że masz port o dużej mocy. Porty o dużej mocy zwykle znajdują się z tyłu komputera stacjonarnego, a większość laptopów ich nie ma. Oznacza to również, że stacje dokujące USB nie będą ładować iPada, chyba że masz zasilaną stację dokującą.Autokorekta to wspaniała funkcja iPada dla tych, którzy są wyzwaniem ortograficznym. Twoja funkcja autokorekty jest automatycznie włączona. Aby go użyć, po prostu naciśnij Enter, gdy tylko zobaczysz na ekranie korektę pisowni. Jest to prosty sposób na skrócenie czasu edycji i uniknięcie konieczności sprawdzania każdego słowa, które piszesz.Dowiedz się o innych produktach Apple. Możesz używać iPada w połączeniu z innymi urządzeniami z rodziny Apple, co znacznie ułatwia korzystanie z nich wszystkich. Najlepsze wskazówki i praktyki dotyczące nowego iPada

Możesz zajrzeć na stronę Apple lub po prostu poszukać w Internecie sposobów, w jakie możesz korzystać z innych urządzeń Apple.Bądź selektywny w swoich powiadomieniach.

W menu Ustawienia przejdź do Powiadomień. Dostosuj ustawienia, aż będziesz zadowolony z tego, które aplikacje wywołują powiadomienia, a które nie. Dzięki temu nie będziesz nękany przez rzadko używane aplikacje. Dzięki temu ważne powiadomienia nie zostaną zakopane przez mniej ważne.Czy chcesz, aby Twój iPad wyświetlał pokaz slajdów ze wszystkich Twoich zdjęć, gdy nie jest używany? To jest łatwe. Po zablokowaniu ekranu w prawym dolnym rogu pojawi się ikona obrazu. Wystarczy dotknąć tej ikony, a iPad rozpocznie pokaz slajdów.Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile aplikacji działa jednocześnie na Twoim iPadzie? To cenne informacje, dzięki którym Twój iPad będzie działał wydajnie. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie nacisnąć przycisk home, a pojawi się lista. Dotknięcie każdego z nich może podnieść aplikację, a przesunięcie w dół może usunąć listę.Zmniejsz jasność, aby wydłużyć żywotność baterii. Może to być naprawdę pomocne, jeśli jesteś poza domem bez miejsca do ładowania lub czekasz na ważną komunikację. Na stronie głównej iPada możesz zmienić jasność ekranu, dostosowując ustawienie, które pokazuje jako ikona słońca.Powinieneś teraz lepiej rozumieć, jak korzystać z nowego iPada. Kontynuuj naukę za pomocą powyższych wskazówek, a wkrótce uwolnisz jego potencjał. Zwróć uwagę na rzeczy, które pomogą Ci najłatwiej uzyskać dostęp do informacji, gdy następnym razem utkniesz.