Obecnie wiele osób potrzebuje inhalacji tlenowych

Wiele osób potrzebujących dodatkowego tlenu prowadzi normalne, aktywne życie.

W wielu przypadkach tlenoterapia ułatwia aktywność, zwiększa wytrzymałość i zmniejsza duszność. W niektórych przypadkach tlenoterapia może wydłużyć oczekiwaną długość życia osób chorych na przewlekłe choroby układu oddechowego. Nawet ludzie, którzy potrzebują ciągłej terapii z powodu chorób przewlekłych, mogą żyć normalnie. Gdy osoba nauczy się obsługiwać sprzęt tlenowy, terapia nie musi ograniczać jej codziennej rutyny.

Obecnie wiele osób potrzebuje inhalacji tlenowych

Możesz zakupić tlen inhalacyjny w wygodnych puszkach

Tlen jest podstawową potrzebą człowieka, bez niego nie przetrwalibyśmy ani chwili. Powietrze, którym oddychamy, zawiera około 21 procent tlenu. Dla większości ludzi ze zdrowymi płucami to wystarczy, ale jeśli cierpisz na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) lub stan, w którym masz upośledzoną czynność płuc, ilość tlenu uzyskiwana podczas normalnego oddychania jest niewystarczająca. W takim przypadku będziesz potrzebować dodatkowych ilości tlenu, aby utrzymać normalne funkcjonowanie organizmu i możesz zdecydować się na tlen inhalacyjny.

Jeśli potrzebujesz inhalacji tlenem, prawdopodobnie sam nie zauważysz swojego niedoboru. Twój lekarz prawdopodobnie zauważy, że nie masz wystarczającej ilości tlenu w krwi po badaniu. Lekarz może zmierzyć poziom tlenu we krwi, pobierając gazometrię krwi tętniczej (ABG) lub używając nieinwazyjnego urządzenia zwanego pulsoksymetrem, a głównym celem inhalacji tlenowych jest utrzymanie poziomu tlenu na poziomie 88% lub wyższym. Niektóre osoby wymagają tlenoterapii tylko podczas snu, podczas gdy inne mogą jej wymagać 24 godziny na dobę. Ilość i czas trwania tlenoterapii będzie zależeć od zaleceń lekarza. Bardzo ważne jest przestrzeganie ustawień dokładnie tak, jak zalecono, ponieważ użycie zbyt dużej lub zbyt małej ilości może mieć poważne konsekwencje.

Tlen do inhalacji zakupisz na stronie tleninhalacyjny.pl – tlen inhalacyjny ma pozytywne działanie i pomoże po wysiłku, w chwilach stresu, po treningu, kierowcom, osobom otyłym, które cierpią na zadyszkę. Tlenoterapia pomaga pozbyć się zmęczenia, senności, braku koncentracji, doskonale regeneruje również organizm i pomaga w odmłodzeniu skóry.