Pierwsza wizyta u dentysty. Dziecko wcale nie musi się go bać!

Oswojenie dziecka z gabinetem dentystycznym niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Wie o tym każdy rodzic, który wybrał się ze swoją pocieszą do specjalisty, gdy u dziecka pojawił się pierwszy ząbek

Pierwszy ząbek zawsze jest wielkim przełomem w życiu każdego dziecka. Od teraz zacznie się szczotkowanie! Wprawiony dentysta dziecięcy Wrocław podpowie rodzicom w jaki sposób dbać o uzębienie najmłodszych, poleci konkretne środki oraz akcesoria. Ważna jest także sama technika mycia, o czym opowie specjalista. Właśnie dlatego pierwsza wizyta u dentysty powinna się odbyć tuż po pojawieniu się pierwszego mleczaka. To mit, że do dentysty chodzi się dopiero ze stałymi zębami. Warto już od najmłodszych lat dbać o to, aby wyrobić w naszej latorośli dobre nawyki.

Jak często chodzić z dzieckiem do dentysty?

Wizyty kontrolne u dentysty powinny odbywać się minimum raz w roku. Po pierwszej wizycie, gdy stres opadnie, warto dokładnie spisać sobie wszystkie zalecenia lekarza. Dzięki temu nic nam nie umknie podczas wykonywania codziennych czynności. A szczotkowanie szybko wyjdzie nam w krew. Nawet, jeśli młodzieniec będzie na początku grymasił, z pewnością z czasem przekona się do konieczności szczotkowania. A jaka będzie nasza satysfakcja, gdy po pewnym czasie sam chwyci za szczoteczkę i chętnie zadba o higienę jamy ustnej.

Jakiego dentystę wybrać?

Odpowiedni dentysta dla dzieci Wrocław ma kluczowe znaczenie. Będzie to przewodnik, który już od najmłodszych lat wskaże odpowiednią drogę w walce o piękny uśmiech. Warto wybrać osobę, która ma dobre podejście do dzieci, a przede wszystkim specjalizuje się w tym zakresie. Niektóre gabinety dentystyczne, takie jak Omnident we Wrocławiu, są odpowiednio dostosowane do przyjmowania najmłodszych pacjentów. Dentyści są cierpliwi, a także podchodzą do wizyt ze zrozumieniem i uśmiechem. Nie straszą najmłodszych wiertłami i przerażającym fotelem dentystycznym. Stawiają na atrakcje w postaci bajek, które dziecko może obejrzeć na urządzeniu mobilnym. Takie podejście jest gwarancją tego, że nasza pociecha chętnie wróci do gabinetu dentystycznego na kontrolę, a w przyszłości zadba o regularne kontrole swojego uzębienia. W efekcie będzie cieszyć się pięknym uśmiechem przez bardzo długie lata.