Z jakiego sprzętu korzysta pomoc drogowa?

Firmy zajmujące się transportem pojazdów uszkodzonych mogą dysponować sprzętem różnego typu, który będzie dostosowany w zależności od wielkości oraz wagi niesprawnego pojazdu, który należy odholować.

Obecnie stosuje się lawety oraz autolawety, które mogą szybko i bezpiecznie przewieźć pojazd do serwisu. Laweta jest rodzajem przyczepy, którą podczepiamy do haka pojazdu, natomiast autolaweta jest autem wyposażonym specjalną platformę, która sterowana hydraulicznie ułatwia załadunek, możemy zatem skorzystać z różnych rodzajów transportu.

Z jakiego sprzętu korzysta pomoc drogowa?

Laweta samochodowa do przewozy pojazdów uszkodzonych

W zależności od modelu możemy wybrać lawetę ze zintegrowanymi najazdami, często stosowane są tego typu rozwiązania w przypadku transportu ciężkich pojazdów, przykładowo autobusów czy też samochodów dostawczych. W innym przypadku najazdy najczęściej są wysuwane, obecnie modele aluminiowe są łatwe w montażu. Wiele rozwiązań znanych z hydrauliką, nowoczesne wciągarki sprawiają, iż obsługę autolawety może prowadzić jedna osoba. Po wciągnięciu pojazdu na lawetę należy zabezpieczyć koła, warto pamiętać, iż niekiedy może być uszkodzony układ hamulcowy, zatem należy zadbać o unieruchomienie auta za pomocą specjalnych klinów, które możemy umieścić pod kołami.

Laweta najczęściej będzie wyposażona w wiele punktów umożliwiających mocowanie pasów, haków, różnych systemów zabezpieczeń, zatem możemy łatwo przewozić pojazdy różnej wielkości, także motocykle czy też quady. Laweta powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna dla osoby obsługującej, dlatego należy zwrócić uwagę na wyposażenie, moc wyciągarki, wiele udogodnień, które mogą usprawnić załadunek, ale także zwiększyć bezpieczeństwo przewożonych pojazdów. Firmy zajmujące się pomocą drogową poszukują często lawet, które są uniwersalne, można nimi przewozić różne rodzaje pojazdów, nie tylko auta osobowe, ale także przykładowo mniejszy sprzęt rolniczy, pojazdy o nietypowych kształtach czy też takie, których nie można przymocować za koła.

Typ lawety, jaki chcemy wezwać, będzie zależał od wielkości naszego pojazdu, dlatego w czasie kontaktu z pomocą drogową należy określić, jaki pojazd uległ awarii, jakie są uszkodzenia, aby firma wybrała właściwy środek transportu. Może być to laweta samochodowa Białystok jest miastem, gdzie skorzystamy z pomocy drogowej. Możemy skorzystać z lawety, na której mieszczą się dwa pojazdy, lub też wezwać autolawetę, która pozwoli na łatwy załadunek mocno uszkodzonych pojazdów za pomocą wciągarki.