Zwrot vat z zagranicy paragony

Wiemy, że jeśli mamy fakturę to można będzie w kraju, w którym dokonywaliśmy zakupów na firmę starać się o zwrot podatku vat. Jak to wygląda w przypadku paragonów?

Czy zwrot vat z zagranicy paragony jest możliwy? Tak wszystko jest możliwe, ale nie jest to takie łatwe jak nam się może wydawać. W przypadku paragonów jest tak, że uznawane są tylko przez niektóre kraje Unii Europejskie i to na ich własnych zasadach. Jeśli nie za bardzo wiemy czy te paragony, które zbieramy są nam potrzebne i na ich podstawie cokolwiek uda nam się uzyskać to można będzie skontaktować się z biurem rachunkowym i księgowym, które się na tym zna. Oni zerkną, co to jest i będą mogli nam poradzić czy warto się tym interesować dalej czy nie.


Za co można otrzymać zwrot podatku vat zagranicą?

Lista jest bardzo długa, dlatego jeśli tylko często wyjeżdżamy poza granicę swojego kraju to warto się dowiedzieć, na czym można mieć zwroty podatku vat. Im więcej się jeździ i z tego wszystkiego korzysta tym więcej pieniędzy będzie wracało na nasze firmowe konto. Na pewno numerem jeden jest paliwo, bez którego nie można się poruszać, a którego nigdy nie jest tak dużo żeby nie trzeba było go tankować na terenie obcego państwa. Jeśli jeździmy autostradami to też można zbierać paragony, z których później będziemy się rozliczać. Na pewno opłaty parkingowe nie są poza granicami tanie, dlatego zbieramy je i jak zgłosimy się do księgowej to wszystko nam uwzględnij we wniosku. To nie wszystko, bo spanie w hotelach również można odliczyć sobie od podatku vat albo posiłki, które zjadamy w restauracji. Jeśli to wyjazd biznesowy na konferencji czy targi i musimy płacić za jakieś wejściówki to vat również nam się z tego należy. Musimy pamiętać o tym, że za zakupy prywatne dla siebie zwrotu nie ma. Tak samo nie ma za to, co kupimy na terenie obcego państwa i przywieziemy do kraju. Jeśli vat nam się należy to trzeba się o jego zwrot postarać. Można naprawdę na tym zyskać bardzo dużo pieniędzy, które normlanie by nam przepadły.