Astma i ty: nauka radzenia sobie z astmą

Miliony ludzi cierpią na astmę, a jeśli jesteś jednym z nich, informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci zwalczyć szkodliwe objawy tej choroby.

Ten artykuł zawiera wybór najlepszych i najjaśniejszych wskazówek, jak żyć pełnią życia podczas leczenia astmy.Kiedy masz astmę, jesteś bardziej podatny na infekcje. Myj ręce tak często, jak to możliwe, zwłaszcza przed jedzeniem. Jeśli Twoje dziecko ma astmę, wcześnie naucz je tego nawyku. Myjąc ręce, możesz powstrzymać rozprzestrzenianie się niektórych szkodliwych bakterii, które mogą spowodować infekcję płuc.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, abyś nie palił. Palenie jest niezdrowe dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia; jednak w przypadku astmy palenie ogranicza ilość tlenu potrzebnego płucom do prawidłowego oddychania i prawidłowego funkcjonowania. Jeśli czynność płuc jest zaburzona, istnieje ryzyko częstszych ataków.Upewnij się, że nie doświadczasz żadnego stresu w swoim życiu, ponieważ lęk emocjonalny może w rzeczywistości wywołać objawy astmy. Właściwy odpoczynek, dieta i ćwiczenia są ważne dla ogólnego stanu zdrowia i mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami astmy. Zdrowie emocjonalne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne w Twoim życiu.Kiedy na zewnątrz jest wilgotno, dla osób cierpiących na astmę najlepiej jest pozostać w domu. Liczba pyłków jest wysoka podczas dużej wilgotności, co może powodować zaostrzenie astmy. Dobrym pomysłem jest również pozostawanie w środku, gdy zmieniają się pory roku z tych samych powodów, co wilgotność.Leki rozszerzające oskrzela są powszechnym lekiem na astmę przepisanym przez lekarza. Zwykle ma postać inhalatora i istnieją kuracje krótko i długo działające. Krótkotrwała dawka pomoże z natychmiastowymi objawami, podczas gdy długo działająca dawka będzie na trwające problemy.Jeśli cierpisz na astmę, unikaj palaczy, nawet jeśli sam nie palisz. Astma i ty: nauka radzenia sobie z astmą

Dym tytoniowy powoduje pogorszenie czynności płuc, zwiększając ryzyko bardzo poważnego ataku, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach bez dużego przepływu powietrza lub wentylacji.Nie używaj inhalatora doraźnego jako elementu codziennego leczenia.

Chociaż inhalatory doraźne nie mogą wyrządzić żadnej szkody, używając ich, gdy nie są potrzebne, po prostu nie pomogą. Zamiast tego należy codziennie stosować środki zapobiegawcze. Te inhalatory są zwykle brązowe, czerwone lub pomarańczowe.Dostępne są grupy wsparcia, zarówno osobiście, jak i przez Internet. Astma może być niezwykle wyniszczającym problemem zdrowotnym i może powstrzymać Cię od uczestniczenia w życiu tak, jak chcesz. Inni, którzy cierpią na astmę, mogą udzielić ci niezmierzonej ilości wsparcia i porady oraz pomóc ci nadążać za nowinkami medycznymi.Pozostań nawodniony, zwłaszcza podczas ataku astmy. Podczas wdechu i wydechu wilgoć odparowuje z nosa i ust. Kiedy masz atak i oddychasz w znacznie szybszym tempie niż zwykle, odparowujesz również wilgoć w szybszym tempie. Łatwo się odwodnić, co tylko pogorszy sytuację.Jeśli używasz wentylatora w domu, upewnij się, że znajduje się on na otwartej przestrzeni, w której jest bardzo mało kurzu. Wentylator wznieci luźne cząstki i może wymieszać ich wystarczająco dużo w zamkniętym pomieszczeniu, aby wywołać atak astmy. Bardzo pomocne jest też częste odkurzanie domu.Zawarte tutaj informacje z pewnością pomogą Ci przeprowadzić Cię przez astmę, a także uzyskać nad nią większą kontrolę. Skorzystaj ze wskazówek i porad zawartych w powyższym artykule, aby aktywnie radzić sobie z astmą i utrzymywać styl życia, który kochasz.