Bezpieczne i odporne oświetlenie LED

Jeśli szukasz światła, które musi się szybko zapalić, wybierz oświetlenie LED. Diody LED mogą się włączać i wyłączać natychmiast. Jeśli na przykład używasz lampy halogenowej, musisz być przygotowany na jej rozgrzewanie.

Pomyśl o tym, jak światło fluorescencyjne miga po włączeniu i często zajmuje dwie lub trzy sekundy, zanim się w pełni zaświeci. To tylko niektóre z komplikacji, które można obejść, instalując lampy LED. Ponadto tradycyjne źródła światła mają krótszą żywotność, jeśli często je włączasz i wyłączasz. Częste włączanie nie ma wpływu na diody LED. Nie powoduje to skrócenia ich żywotności ani wydajności. Ta funkcja sprawia, że diody LED są idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy, jeśli potrzebujesz, aby światło zapaliło się natychmiast po zaniku zasilania lub przepięciu. Ta funkcja jest również przydatna, jeśli chcesz, aby światła zapaliły się od razu, gdy ktoś otworzy budynek wcześnie rano. Ponieważ diody LED nie mają wpływu na włączanie i wyłączanie, można je szybko zmieniać w celu migania wyświetlaczy świetlnych lub aplikacji, które wymagają czujników, które często włączają się i wyłączają i ponownie włączają. Jeśli Twoja firma znajduje się w miejscu, w którym może wystąpić powódź, chcesz móc oświetlić swój obiekt urządzeniami, które wymagają jak najmniejszego napięcia do pracy. Diody LED są do tego idealne, ponieważ działają na bardzo niskim napięciu.

Korzystając z systemu niskiego napięcia w obszarach, które mogą być podatne na zalanie, chronisz swój personel i innych przed potencjalnie szkodliwymi lub śmiertelnymi porażeniami prądem.

Jeśli ktoś omyłkowo dotknie jakiegoś elementu elektrycznego, niskonapięciowy system oświetleniowy, który wytwarza 12 woltów, jest znacznie bezpieczniejszy niż układ napięcia sieciowego, który generuje 120 woltów. Dzięki temu moduł led jest niezwykle przydatny do stosowania na zewnątrz, gdzie inne rozwiązania oświetleniowe mogą nie spełniać lokalnych przepisów. Te ulepszenia efektywności energetycznej są bezpośrednio skorelowane z oszczędnościami finansowymi. Po zastąpieniu tradycyjnego źródła światła źródłem światła LED zużycie energii spadnie, co sprawi, że lampy LED będą inteligentną inwestycją.