Do czego używa się wykończeniowych listew aluminiowych

Najczęstszym zastosowaniem listew aluminiowych jest stworzenie profesjonalnego wykończenia z powierzchniami płytek podłogowych i płytek ściennych.

Celem wykończenia płytek aluminiowymi listwami jest ochrona i udekorowanie zewnętrznej strony ścian i krawędzi podłogi, a także estetyczne wykończenie i ochrona krawędzi powierzchni płytek przed uszkodzeniami. Aluminiowe wykończenie płytki pomoże zapobiegać uszkodzeniom, takim jak pękanie i odpryskiwanie korpusu płytki. Aluminiowe wykończenie jest dostępne w wielu wzorach i kolorach, w tym w matowej czerni, srebrze, polerowanym srebrze, złocie i innych. Listwy wykończeniowe są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium lub tworzywa sztucznego. Wybierając rozmiar wykończenia, zawsze uwzględniaj grubość kleju do płytek między podłogą a płytką. Cięcie listwy aluminiowej jest bardzo proste. W niektórych przypadkach może być konieczne cięcie pod kątem, aby uzyskać wyrównane wykończenie wzdłuż narożników lub połączenie z innymi wykończeniami płytek. Podczas cięcia listwy aluminiowej zaleca się, aby najlepszym narzędziem była piła do metalu. Piła do metalu najlepiej tnie aluminiowe wykończenie płytek. Należy pamiętać, że użycie diamentowego ostrza, często używanego do cięcia lub szlifowania płytek, nie jest zalecane. Nie zaleca się używania diamentowego ostrza do metali nieżelaznych, takich jak listwy aluminiowe. Wynika to z faktu, że prędkość tarczy diamentowej może być zbyt duża i może powodować utknięcie stopionego metalu w tarczy diamentowej.

Podczas spoinowania płytek podłogowych lub ściennych ważne jest, aby zwrócić uwagę na składniki lub uzupełnienie zaprawy oraz na zamontowanie wykończenia płytek. Na stronie https://chrzanowski24.pl/content/stalowe-i-aluminiowe-listwy-wykonczeniowe-sposob-na-piekne-plytki-011235850 można dowiedzieć się więcej na ten temat. Nieprawidłowe zastosowanie zaprawy do płytek z zainstalowanym aluminiowym wykończeniem może spowodować uszkodzenie wykończenia. Większość zapraw na bazie cementu ma w związku z tym charakter alkaliczny. Substancje alkaliczne mogą wytrawiać powierzchnię listew aluminiowych, jeśli nie zostaną natychmiast wyczyszczone.