Naturalne kosmetyki dla każdej kobiety

Od wieków były stosowane kosmetyki naturalne cieszące się dużą popularnością wśród kobiet. Obecnie na półkach sklepowych mamy do wyboru przede wszystkim kremy i inne kosmetyki wykonane z połączenia różnych związków chemicznych i organicznych.

Kremy czy balsamy syntetyczne stosowane w kosmetyce mogą niekorzystnie wpływać na skórę, powodując uczulenia lub alergię. Dlatego też każdy z nas ma swoje ulubione kosmetyki z danej firmy i tylko tych stosuje. Można jednak powiedzieć, że o wiele więcej korzyści leczniczych przynoszą kosmetyki naturalne. Są one nie tylko dużo zdrowsze i lepiej przyswajają się do skóry, ale przede wszystkim są tańsze. Od wielu lat znana była ich moc uzdrowicielska, od dawna się głosi, że wszystko, co rośnie pod słońcem, jest zdrowe dla naszego ciała. Znane w medycynie naturalnej są olejki eteryczne jako lekarstwo na wiele schorzeń. Nie tylko emocjonalnych, wewnętrznych, ale także pozytywnie wpływają na choroby skóry. Pozwalają na przykład doskonale radzić sobie z trądzikiem. Wdychane przez nos, dostają się do naszego mózgu, a organizm wydala je przez płuca (z wydychanym powietrzem), albo przez nerki z moczem, wątrobę wraz z żółcią lub przez skórę, w postaci łoju oraz potu. Ta ostatnia właściwość wpływa na to, że bardzo dobrze radzą sobie z chorobami zewnętrznymi skóry, z trądzikami.

W walce ze zmianami chorobotwórczymi stosuje się różne inhalacje oraz kąpiele aromatyczne. Zapachy olejków, pozytywnie wpływających na tę właśnie dolegliwość, to szczególnie olejek herbaciany, szałwiowy, tymiankowy, cynamonowy. Kąpiele lecznicze oraz inhalacje olejkami eterycznymi najlepsze efekty przynoszą, jeśli nie działają w pojedynkę. Łączenie różnych rodzajów olejków o różnych podobnych zastosowaniach potrafi zdziałać więcej, niżeli jeden jego rodzaj. Obecnie na rynku można znaleźć doskonałej jakości farby do włosów, coraz częściej wybierane są farby nie zawierajcie amoniaku. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://osadapiekna.pl/uroda/farby-blond-bez-amoniaku-czym-roznia-sie-farb-amoniakiem/. W produkcji kosmetyków tworzonych ze składników naturalnych, główną rolę odgrywa gliceryna. Dzięki niej jesteśmy w stanie stworzyć kremy, czy maseczki, toniki lub balsamy. Doskonale nawilża skórę. Natura wyposażona jest we wszystko, co przynosi korzyści naszemu ciału.