Ginekologia ogólna

Do ginekologii ogólnej zalicza się bardzo dużo różnych badań. Na pewno badanie coroczne, które każda kobieta powinna zrobić to też ginekologia ogólna.

Jeśli często się badamy to w przypadku kobiet, u których w rodzinie wykryto raka można będzie temu zapobiegać. Można zrobić sobie USG piersi i USG położnicze. Dzisiaj mamy taką technikę, że można poddać się badaniom USG gdzie obraz będzie 3D albo 4D. wtedy dopiero wszystko jest widać. Warto wybierać ginekologa, który takie badania na nowoczesnym sprzęcie wykonuje. Tym bardziej ma to znaczenie, jeśli zgłaszamy się z ciążą do ginekologa i chcemy sprawdzić jak rozwija się płód. Jeśli ginekolog korzysta ze starego sprzętu to bardziej można się domyślać, co tam się znajduje niż stwierdzić faktyczny stan. To nam nie jest potrzebne, bo my niczego same nie zobaczymy i niczego się nie dowiemy. Jeśli diagnoza lekarza korzystającego ze słabego sprzętu jest zła to można się o tym dowiedzieć zbyt późno, a nie o takie rozwiązanie nam chodzi. Jeśli jest dobrze to nie ma się, czym martwić, ale nigdy do końca nie wiemy jak sytuacja ma wyglądać, dlatego na wszystko trzeba być przygotowaną. Po to idziemy do specjalisty żeby zaspokoić swoją ciekawość i nie domyślać się, co może nam być. On wszystko bardzo dokładnie u nas sprawdzi.

Badanie u ginekologa

Ginekolog, który ma bardzo duże doświadczenie jest w stanie nam bardzo szybko pomóc. To będzie osoba obeznana w tym temacie i bez względu na to czy chcemy USG czy mamy problemy po nowotworze to dostosuje się ze swoją ofertą i doświadczeniem do naszych potrzeb. Zgłaszając się do kogoś takiego poczujemy się bezpiecznie i komfortowo, a ma to przecież bardzo duże znaczenie. Nie pozostaje nam nic innego jak udać się do gabinetu i niech zobaczy nas ginekolog Poznań, który się na tym bardzo dobrze zna. W ten sposób dowiemy się czy nam coś dolega i jak się leczyć. Problemy z miejscami intymnymi ma wiele kobiet, dlatego powinnyśmy się częściej do specjalistów zgłaszać. W ten sposób same sobie skutecznie pomożemy.