Ogólnopolska szkoła językowa British School

British School to szkoła językowa, która ma bardzo szeroką ofertę dostosowaną do różnorodnych wymagań. Aby zadowolić swoich uczniów przygotowano wiele kursów o zróżnicowanym programie, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapisy są bardzo proste, jednak by dowiedzieć się więcej warto odwiedzić stronę: https://www.britishschool.pl/zapis-na-kurs. British School oferuje tzw. General English, czyli zajęcia, które uczą języka angielskiego zarówno ze strony gramatycznej, jak i komunikatywnej. Jednak widząc, że w polskich szkołach zwykle stawia się wyłącznie na naukę teoretyczną, British School kładzie wyraźny nacisk na rozwijanie umiejętności formułowania wypowiedzi i przełamywania bariery językowej. Zajęcia general English odbywają się w podziale na grupy wiekowe, a także ze względu na poziom umiejętności. Szkoła wprowadziła aż 12 poziomów zaawansowania nauki. W kwestii rozplanowania czasowego zajęcia są przeprowadzane

2 razy na tydzień (80 minut) lub 1 raz w tygodniu (130 minut) dla grupy dorosłych i młodzieży

2 razy na tydzień (70 minut) lub 1 raz w tygodniu (130 minut) dla młodzieży w wieku od 11 do 15 lat

Oferta dla młodszych dzieci jest realizowana pod nazwami programów Junior i Kids Club. Program Junior jest skierowany dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Z kolei Kids Club to program dla najmłodszych (4-6 lat). Wiedząc, że dzieciom w tym wieku znacznie trudniej skupić się przez dłuższy czas zajęcia trwają krócej, bo 50 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. British School zdaje sobie sprawę z trudności rozwijania umiejętności komunikacji tym bardziej żyjąc cały czas w środowisku, które nie używa na co dzień języka angielskiego. Odpowiadając na potrzeby uczniów szkoła oferuje również zajęcia wyłącznie z konwersacji. Odbywają się one w grupach raz w tygodniu (130 minut) lub dwa razy w tygodniu, wówczas po 80 minut. Wiele osób, które świetnie radzi sobie z zagadnieniami gramatycznymi i składniowymi, a wciąż czuje problemy z naturalnością formułowania wypowiedzi. Są to idealne zajęcia dla tej grupy. Pozwalają pokonać strach i szybko wyrobić umiejętność komunikacji w obcym języku.

Kolejną opcją nauki mogą być lekcje przygotowane bezpośrednio do egzaminów językowych Cambridge. Są one nierzadko niezbędne podczas rekrutacji na zagraniczne studia lub by skorzystać z programu Erasmus +. Ponadto posiadanie certyfikatu egzaminu Cambridge znacznie wzbogaca CV i może być decydujące w procesie ubiegania się o posadę. British School przygotowuje do egzaminów na wszystkich poziomach: FCE/CAE/CPE. Kurs jest realizowany w ramach 2 zajęć w tygodniu po 80 minut. Zdobycie certyfikatu wiąże się ze zdaniem oficjalnego egzaminu, organizowanego w różnych miastach w Polsce. Aby dobrze do niego przygotować w ramach kursu realizowany jest również tzw. Mock Exam, czyli odwzorowany egzamin próbny. Dla dzieci w wieku szkolnym prowadzone są również zajęcia przygotowujące do egzaminów: 8-klasisty i maturalnych.

Kursy dla uczniów przed egzaminem 8-klasisty odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają po 70 minut, z kolei maturzyści mogą korzystać z oferty zajęć 2 razy w tygodniu po 80 minut. British School to jednak szkoła nie tylko języka angielskiego. W ofercie są również: język hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski i włoski. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 50 minut, wówczas przewidziane jest 28 spotkań. Kurs może być również realizowany z częstotliwością 1 zajęcia w tygodniu po 90 minut. Wtedy program zawiera 15 spotkań. Podobnie jak w przypadku lekcji języka angielskiego jest możliwość dostosowania grupy do poziomu umiejętności ucznia. By lepiej zorientować się we wszystkich przeprowadzanych zajęciach, warto zapoznać się z przejrzyście wykonaną tabelą na stronie: https://www.britishschool.pl/lomianki/cennik. Wszystkie z opisanych zajęć grupowych odbywają się rano, po południu i wieczorem.