Język angielski w szkole językowej Katowice

W dzisiejszym świecie znajomość języka angielskiego to absolutna podstawa. Jest przydatna min. w szkole, na studiach, czy też podczas pobytu za granicą. Jednak do rozpoczęcia nauki angielskiego w szczególności motywuje możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć od zera, czy podwyższyć swoje kompetencje językowe, najlepszym wyborem będzie kurs w szkole językowej, na przykład angielski Katowice.

Nauka angielskiego pod okiem profesjonalisty

Nauka angielskiego w szkole językowej daje najlepsze rezultaty. Nauczyciel, czyli tzw. lektor jest nie tylko osobą, która po prostu zna dany język, ale posiada też umiejętności metodyczne, zna wszystkie konstrukcje językowe, dzięki czemu potrafi skutecznie nauczać. Wiele osób decyduje się na zajęcia z native speakerem. To świetna metoda, na przełamanie bariery językowej i utrzymywanie kontaktu z językiem, jednak nigdy nie zastąpi lekcji z profesjonalnym nauczycielem. Lektor języka angielskiego odpowiednio dostosuje poziom trudności, wytłumaczy podstawy gramatyki, nauczy swobodnego wypowiadania się i poprawnej pisowni oraz zadba o niezbędne pomoce naukowe. Co szczególnie istotne, lektor skoryguje popełniane przez nas błędy, będzie monitorował nasze postępy, wiedział z czym sobie nie radzimy i czemu poświęcić więcej czasu.

Wszystko, czego Ci trzeba

Prowadzone lekcje są dopasowane specjalnie do Twoich potrzeb. Zajęcia grupowe są doskonałą okazją do prowadzenia ciekawych dyskusji, podczas których sprawdzisz nabyte umiejętności w komunikacji z innymi. Większość szkół pozwala samodzielnie wybrać stopień zaawansowania lub zaleca napisanie testu poziomującego, na podstawie którego przydziela do odpowiedniej grupy. Jeżeli jednak chcesz, aby ćwiczenia były zorientowane wyłącznie na Twoje potrzeby możesz wybrać zajęcia indywidualne. Szkoły językowe organizują też kursy tematyczne (np. angielski w biznesie, angielski w medycynie). Bogata oferta szkół językowych sprawia, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nauka angielskiego w szkole językowej, często kończy się egzaminem wewnętrznym, po zdaniu którego otrzymasz certyfikat stanowiący udokumentowanie Twoich umiejętności.

Nierzadko osoby chcące podjąć studia lub pracę za granicą potrzebują certyfikatu, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Do najpopularniejszych należą między innymi:
– TELC (The European Language Certificates)
– certyfikaty Uniwersytetu Cambridge
– IELTS (International English Language Testing System)
W celu otrzymania certyfikatu należy zdać specjalny egzamin. Szkoły językowe oferują kursy, które doskonale do tego przygotują. Wówczas na zajęciach dużo czasu poświęca się na wykonywanie zadań analogicznych do tych, którym kursant będzie musiał sprostać podczas egzaminu. Jeżeli Ty również potrzebujesz takiego certyfikatu, nie wahaj się i skorzystaj z usług szkoły językowej.