Efektywna walka ze szkodliwymi kretami

Krety zaliczają się do grona stworzeń, które nie są mile widziane przez właścicieli ogrodów czy też gospodarstw rolnych oraz sadów.

Są to bowiem zwierzęta, które kopią sieć podziemnych tuneli powodując w ten sposób uszkodzenie uprawianych roślin. Ponadto kopce kretów wystające z ziemi wpływają niekorzystnie na estetykę takich lokalizacji. Krety dość chętnie wybierają ogrody, ze względu na żyzną glebę, w której żyje wiele owadów stanowiących pożywienie takich zwierząt. Nie jedzą one warzyw ani owoców, ale w procesie drążenia tuneli mogą doprowadzić do ich niszczenia.

Efektywna walka ze szkodliwymi kretami

Metody zwalczania niechcianych kretów

Pojawienie się kreta w ogrodzie stanowi spory problem. Jeśli różne domowe metody nie przynoszą odpowiedniego rezultatu, wówczas dobrze jest korzystać ze specjalistycznych usług oferowanych przez fachowców. Pomimo, że krety nie są gryzoniami, ich zwalczanie jest jednym z istotnych elementów deratyzacji. Jednym ze sposobów odstraszania kretów jest stosowanie specjalnych płynów lub granulek, które uwalniają zapach przy kontakcie z wodą. Po wprowadzeni ich do nory, zapachy krążą po wykopanych tunelach. Aromaty tego typu nie robią kretom krzywdy, ale działają na nie drażniąco, sprawiając, że zwierzęta te odchodzą w inne miejsca.

Inną profesjonalną metodą pozbywania się kretów z ogrodów jest stosowanie specjalnych urządzeń emitujących wibracje oraz dźwięki, które nie są słyszane przez ludzi. One również działają na krety w sposób drażniący, więc zwierzęta takie pod wpływem hałasów i drgań decydują się na opuszczenie ogrodu i poszukanie miejsca, które jest dla nich o wiele bardziej przyjazne. Jak widać warto korzystać z takich profesjonalnych metod, aby ochronić swój ogród przed szkodami wyrządzanymi przez niechciane krety.

Skuteczne usuwanie kretów wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz nowoczesnego sprzętu. Na szczęście na rynku działalność prowadzi spore grono specjalistów, którzy zajmują się takimi fachowymi czynnościami. Ich poszukiwanie nie jest trudne, dzięki ich oficjalnym stronom internetowym.