Przedszkole które wspiera rozwój Twojego dziecka.

W prasie dużo się piszę na temat wyboru przedszkola dla naszego dziecka. Przeprowadzono wiele badań na podstawie, których stwierdza się iż trzylatek powinien chodzić do przedszkola. Jednak kiedy chcemy wybrać odpowiednią placówkę dla naszego dziecka okazuje się, że nie jest to takie łatwe.

Warto już wcześniej pomyśleć o wyborze odpowiedniej placówki, ponieważ w ostatniej chwili może okazać się, że w wybranym przez nas przedszkolu nie ma już wolnych miejsc. Wtedy to przedszkole decyduje czy jeszcze przymnie nasze dziecko a nie my. Warto też skorzystać z dni otwartych wtedy bliżej poznamy zasady działania danej placówki. Rozmowa z przyszłymi wychowawcami pomorze nam w podjęciu decyzji. Powinniśmy też zwrócić uwagę na wygląd sal i na pomoce dydaktyczne, jak również zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych, aby wiedzieć na jakie zajęcia w przyszłości będziemy móc zapisać nasze dziecko. Należy zebrać oferty kilku placówek i porównać je ze sobą, aby wybrać dla nas ja najlepsze rozwiązanie. Dobrym pomysłem będzie przedszkole, które będzie rozwijało nasze dziecko Należy pamiętać, iż okres od trzeciego roku życia dziecka nazwany jest przez psychologów okresem przedszkolnym.

Wtedy dziecko powinno być już na tyle rozwinięte i posiadać podstawowe umiejętności aby móc zacząć spędzać więcej czasu bez ciągłej opieki rodziców i po za domem. Jednak należy pamiętać, aby wybrać odpowiednie przedszkole. Aby dobrze wybrać warto zastanowić się tym czy chcemy wysłać dziecko do przedszkola publicznego czy prywatnego. W niepublicznych placówkach tworzy się mniejsze grupy dzieci i często posiadają lepszy i dydaktyczny a także szeroki wachlarz zajęć dodatkowych takich jak nauka języków, czy zajęcia sportowe. Warto zapoznać się z ofertą przedszkola na stronie http://npjs.warszawa.pl/. Posiada ono bardzo dobry program nauczania języka angielskiego, dzieci szybko uczą się języków, warto to wykorzystać. Ponadto przedszkole zadba o rozwój fizyczny dziecka, posiada autorski program sportowy, przedszkole o profilu sportowym pozwala odkryć talenty naszego dziecka.