Jak zabezpieczyć samochody z systemami bezkluczykowymi

Obecnie niektóre modele samochodów posiadają system otwierania bez kluczyka, który odblokowuje drzwi, gdy kluczyk jest w pobliżu, ale nadal mają konwencjonalny kluczyk, który musi fizycznie znajdować się w stacyjce, aby uruchomić samochód.

Oczywiście znajdziemy także samochody, które są uruchamiana za pomocą przycisku, kiedy kluczyk znajduje się z właścicielem w samochodzie. Obecnie złodzieje wykwalifikowali się w kradzieżach samochodów z tego rodzaju zabezpieczeniami. Chodzi przykładowo o przechwycenie sygnału, wówczas udają oni sygnał z oryginalnego kluczyka, i kradną samochód. Obecnie producenci samochodów starają się zmniejszyć zagrożenie pracując nad nowoczesnymi zabezpieczeniami. Przechwycenie sygnału nie jest niczym nowym, więc producenci samochodów pracują nad tym od dłuższego czasu. Oznacza to, że nawet w samochodach, które są wyposażone w system otwierania pojazdu bez kluczyka, nowsze i bardziej zaawansowane modele mają systemy zaprojektowane w celu udaremnienia kradzieży. Niektóre modele są jednak podatne na ataki i złodzieje będą ich poszukiwać.

Złodzieje starają się przechwycić sygnał z naszego domu, wiele osób ma w zwyczaju zostawiać kluczyki w przedpokoju, dlatego złodziej próbuje podejść o domu, aby wzmocnić lub sklonować sygnał. Wówczas zyska dostęp do naszego samochodu.

Ogólna poprawa bezpieczeństwa aut w ostatnich latach spowodowała, że więcej złodziei samochodów ucieka się do włamania do domów po klucze do samochodów, ponieważ zabranie pojazdu bez klucza stało się o wiele trudniejsze. Właściciele aut są także bardziej świadomi zagrożenia i stara się chronić swoje klucze. W przypadku systemów keyless należy dbać o zabezpieczenie naszego sygnału. Dlatego też stosowane są różnego rodzaju zabezpieczenia, takie jak metalowe ochronki na klucz, które nie przepuszczą sygnału. Można także zastosować różne systemy, które będą czasowo odłączały baterię w naszym kluczyku, w czasie kiedy będziemy potrzebowali kluczyka sygnał można szybko włączyć.