Lepsze zdjęcia są na wyciągnięcie ręki dzięki tym wskazówkom!

Fotografowie to artyści i hobbyści.

Fotografowie biorą proste narzędzie, takie jak aparat, i używają go do manipulowania światłem i cieniem, aby zmienić zwykłe życie w żywe wspomnienie, które będzie trwać wiecznie. Każdy może być fotografem z odpowiednimi informacjami. Porady zawarte w tym artykule pomogą Ci zostać fotografem.Starannie skomponuj swoje zdjęcie. Czasami może być konieczne przesunięcie przedmiotów, aby uzyskać odpowiedni kontrast lub światło, które chcesz. Jeśli robisz zdjęcia obiektów, obróć je pod odpowiednim kątem. W miarę postępów nauczysz się, jak sprawić, by scena wyglądała naturalnie podczas jej komponowania.Użyj dyfuzora, aby zminimalizować negatywne skutki fotografowania z lampą błyskową. Wbudowana lampa błyskowa w większości aparatów daje zdjęcia o wysokim kontraście światło-ciemność, co sprawia, że ​​wyglądają ostro i nierealistycznie. Dyfuzor rozprasza światło z lampy błyskowej, rozprowadzając je bardziej równomiernie i sprawiając, że zdjęcia z lampą błyskową wyglądają bardziej naturalnie.Jeśli planujesz robić zdjęcia w nowym kraju, udaj się prosto do stojaka na pocztówki. Pocztówki mogą pomóc w zdobyciu nowych pomysłów na scenerię unikalną dla kraju, w którym się znajdujesz. Wykorzystaj te zdjęcia jako pomysły na miejsca, które chcesz odwiedzić.W pejzażu pierwszy plan jest tak samo ważny jak tło. Upewnij się, że pierwszy plan zdjęcia ma uderzającą ramkę i uwzględnia głębię ujęcia.Użyj raczej niskiego ISO. Dobra czułość ISO wynosi około 200. Korzystanie z tego zakresu ISO sprawi, że zdjęcia będą w pewnych sytuacjach wyglądać na ciemne, ale kontrast i jasność można łatwo zmienić na komputerze. Jeśli użyjesz wyższego ISO, na zdjęciu pojawi się dużo szumu, co utrudni edycję.Wiele aparatów pozwala na ustawienie balansu bieli. To ustawienie informuje kamerę, które kolory mają być widoczne jako światła. Podczas fotografowania w sztucznym świetle (w pomieszczeniach) ustaw balans czasu na tryb „sztuczne światło”. Lepsze zdjęcia są na wyciągnięcie ręki dzięki tym wskazówkom!

Sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądały tak, jakby zostały zrobione w naturalnym świetle.Możesz poruszać obiektem, aby znaleźć interesujące Cię ujęcie.

Poeksperymentuj z robieniem zdjęcia nad i pod obiektem, a także odsuwaniem się na bok.Gdy chcesz coś sfotografować, zawsze rozejrzyj się dookoła. Nawet jeśli jesteś bardzo zainteresowany przedmiotem, możesz znaleźć coś bardziej oryginalnego tuż za sobą. Pomyśl o atmosferze lub efekcie, którego chcesz, a nie o przedmiocie, wokół którego zbudujesz swój obraz.Przez całe życie zakorzeniło się w naszych umysłach, aby rzeczy były symetryczne. Ludzie kochają symetrię i w większości przypadków to dobrze, ale czasami najlepsze zdjęcia to te, które są nieco nietypowe. Robienie zdjęcia poza centrum to jeden ze sposobów na zaspokojenie tego gustu. Jeśli twój aparat ma funkcję automatycznego ustawiania ostrości, może próbować zablokować wszystko, co pojawia się w środku kadru. Możesz użyć ręcznej regulacji ostrości, aby wyśrodkować zdjęcie tak, jak chcesz, a następnie zrób zdjęcie.Kiedy masz do czynienia ze słabym oświetleniem i nie masz statywu, postaraj się być świadomy czasu otwarcia migawki. Upewnij się, że ma mianownik większy niż ogniskowa obiektywu. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie uchwycić ostrych obrazów.Jak wspomniano wcześniej, fotografowie to hobbyści i artyści. Używają aparatu w połączeniu ze światłem i cieniem, aby zamienić życie w trwałe wspomnienia. Odpowiednie informacje, każdy może zostać fotografem. Korzystając z porad fotograficznych z powyższego artykułu, możesz zostać fotografem i stworzyć trwałe wspomnienia.