Marynarki i płaszcze są oznaką elegancji i poczucia stylu mężczyzny

W ostatnim czasie coraz więcej mężczyzn przykłada uwagę do swojej garderoby i starannie dobiera stroje, co jest bardzo pozytywne nie tylko dla wizerunku czy atrakcyjności, ale również pomaga zwiększać pewność siebie i odnosić sukces.

Oczywiście nie ma nic złego w swobodnym ubieraniu się na co dzień czy w domu, ale są w życiu sytuacje i okoliczności, kiedy mężczyzna powinien ubierać się schludnie, elegancko, a nawet stylowo.

Jak się przekonać do zakupu i noszenia marynarki?

Z pewnością przypadkowe ubieranie się w pierwszą rzecz, którą zobaczymy w naszej szafie, nie jest dobrym pomysłem. Nie zawsze bluza dresowa jest odpowiednim wyborem, ponieważ w pewnym momencie prawdopodobnie będziesz musiał założyć stylową marynarkę, która powinna pasować nie tylko do twojej sylwetki, ale również do okazji i pory roku. Chociaż niektórym panom trudno jest myśleć o noszeniu marynarki nie tylko na specjalną okazję, jednak czasami również w mniej oficjalnych okolicznościach będzie to doskonały wybór. Tak jak niektórzy mężczyźni nie noszą swetrów, tak samo mogą unikać noszenia marynarek, warto jednak takie elementy garderoby posiadać w swojej szafie. Chociaż mogą się one kojarzyć z czymś staroświeckim i formalnymi okazjami, za którymi nie przepadamy, a noszenie marynarki może wydawać się nie pasować do twojego osobistego stylu, jeśli odpowiednio wybierzesz marynarkę, z pewnością nie raz ją założysz.
Marynarki męskie w kratę sklep
Jeśli skupisz się na wyborze marynarki, która dobrze pasuje i czujesz się w niej swobodnie, może być tak wygodna i naturalna, jak twoja ulubiona koszulka lub koszula. To wszystko jest częścią eleganckiego etosu polegającego na tym, że czujesz się komfortowo z osobistym stylem, który ci odpowiada. Bez względu na swój typ sylwetki, wysoki i smukły lub niski i atletyczny, powinieneś skupić się na kilku kluczowych obszarach, aby znaleźć idealne dopasowanie w marynarce. Aby wiedzieć, jak powinna pasować marynarka, warto znać swoje wymiary. Podobnie jak w przypadku koszuli wyjściowej, musisz znać długość rękawa, szerokość ramion i obwód klatki piersiowej oraz talii. W ten sposób nie otrzymasz zbyt długich rękawów ani marynarki za szerokiej w ramionach, czy zbyt luźnej w brzuchu.

Marynarka powinna być odpowiednio dopasowana do sylwetki

Swetry i kurtki, podobnie jak marynarki, są zwykle dopasowane według rozmiaru klatki piersiowej, często są też dostępne w kroju zwykłym lub długim. Wąskie marynarki typu slim, lub przynajmniej dopasowane kroje, są już od jakiegoś czasu bardzo popularne w świecie mody męskiej. Oznacza to, że powinieneś wybrać marynarkę, która otula twoje ramiona, ale nie uciska zbyt mocno, podobnie jak koszula, którą możesz nosić pod nią. Więcej o marynarkach przeczytasz na stronie https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/22199,dlaczego-marynarki-meskie-beda-na-topie-w-2021-roku. Twoja idealna marynarka będzie miała lekko zwężany krój w środkowej części. Po zapięciu guzika powinno być tylko trochę pociągnięcia. Ale tak jak w przypadku idealnie dopasowanej koszuli, potrzebujesz marynarki, która lekko przylega do ciała, jest dopasowana, ale nigdzie nie uciska i nie jest zbyt ciasna.