Szafy metalowe na dokumenty nie jawne

W urzędach, instytucjach, zakładach pracy istnieje wiele dokumentów określanych mianem niejawnych. Wymagają one tego, aby były przechowywane w odpowiedni sposób. Dlatego też dokumenty te należy umieszczać w specjalnie dedykowanych szafach metalowych.

Aby móc je otworzyć, aby móc się do nich dostać, należy spełnić określone warunki. Najczęściej w tego typu szafach przechowywane są akta osobowe. Poza nimi również stosowane są do przechowywania pieczątek, różnego sprzętu firmowego jak również i innych istotnych elementów, przedmiotów.

Cechy dobrej szafy na dokumenty niejawne

Wskazując na szafy do przechowywania dokumentów niejawnych, wyróżnić należy trzy różne ich klasy. Mowa o szafach klasy A, B oraz C. Szafy proponowane przez firmę Gaudia posiadają kilka różnych szerokości. Klienci decydują się na szafy o szerokościach 700, 900, 1000, 1200 oraz 1300 mm. Niektóre z szaf są przeznaczone nawet do przechowywania dokumentów w formacie A3. Niektóre z modeli szaf, o których mowa, są specjalnie i dodatkowo wzmocnione. Skoro mowa o owych wzmocnieniach, to niezbędnym będzie wspomnienie o takim aspekcie, jakim jest materiał, z którego są one wykonane. Mowa jest o blasze grubości 1,5 do 2 mm. Dodatkowo wewnątrz każdej szafy istnieje możliwość umieszczenia dodatkowego zamykanego schowka. Szafy są bardzo różnorodne, a tym samym spełniają zróżnicowane wymagania stawiane na rynku.

Do najbardziej popularnych ich odbiorców można zaliczyć:
– różne instytucje publiczne
– archiwa
– biura

Wszędzie tam, gdzie potrzeba jest w odpowiednich warunkach przechowywać dokumenty, tego typu szafy znajdują swoje zastosowanie. Chronią one przed dostaniem się w niepowołane ręce, przed kradzieżą. Ponadto niektóre z tych szaf chronią także przed zagrożeniem pożarowym.

Szafy pancerne

Szafy pancerne i szafy na dokumenty niejawne nie muszą być synonimicznymi określeniami. W ofercie firmy Gaudia można znaleźć zarówno jedne jak i drugie produkty. Z jednej strony należy wskazać na wysoką jakość. Z drugiej strony nie można również pominąć kwestii bezpieczeństwa. Szafy pancerne Konsmetal oraz Metalkas, szafy na dokumenty klasy B, klasy S1, S2, 0, klasy C oraz szafy ognioodporne. Tym samym istnieje bardzo duży wybór produktów, które będą odpowiednie do wymagań danej firmy, danego biura. Szafy mają bardzo zróżnicowane wymiary, ale jednocześnie też mają one bardzo zróżnicowane ceny. Oferta dopasowana jest do wymogów współczesnego rynku. Aby móc poznać znacznie więcej szczegółów na tenże temat, warto jest zajrzeć na stronę internetową https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a. Tam mamy umieszczone wszelkie wyczerpujące informacje, jak również mamy umieszczone prezentacje poszczególnych modeli szaf przeznaczonych do przechowywania dokumentów niejawnych. Każdy z modeli tych szaf jest wykonywany ze szczególną dbałością o każdy szczegół. Dlatego też cieszą się one bardzo dużą popularnością. Owe dopasowanie ma bardzo duże znaczenie w pomieszczeniach, w instytucjach, w których do dyspozycji nie ma zbyt wiele powierzchni. Często powierzchnia biurowa jest ograniczona i umieszczanie w niej dodatkowych mebli może stanowić pewien problem.

Oferta firmy Gaudia w bardzo dużym stopniu jest w stanie rozwiązać problem niewystarczającej powierzchni. Jeśli komuś zależy na szafach najwyższej jakości, w których można przechowywać dokumenty niejawne, to owa oferta na pewno spełnia wszelkiego rodzaju wymagania oraz normy jakościowe i jest atrakcyjna.