Tani, szybki wyjazd za granicę? Jedź do Lwowa!

Jeśli zastanawiacie się nad tanim, kilkudniowym wyjazdem za granicę, powinniście zastanowić się nad miastem, które w bezpośredni sposób związane jest z historią Polski – chodzi o Lwów. Na każdym kroku możecie natknąć się tam na polskie ślady, a w wielu miejscach bez problemu da się dogadać po polsku. Wycieczki do Lwowa to idealne momenty na weekendowy wypad, wieczór panieński lub kawalerski lub zwykłą wycieczkę.

Dojazd i nocleg

Jeśli chodzi o dojazd, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór pociągu. Najpopularniejsze połączenia kolejowe znajdują się w Warszawie, Krakowie, Opolu, Wrocławiu i Rzeszowie, a bezpośredni pociąg odjeżdża z Przemyśla. Jeśli wybierzecie się do Lwowa samochodem, musicie przygotować się na długie kolejki na granicy, w których możecie czekać nawet 8 godzin. Nocleg warto zabukować z wyprzedzeniem – unikniecie wtedy stresu związanego z poszukiwaniem miejsc noclegowych na ostatnią chwilę, a wyszukiwarki internetowe znajdą dla Was najlepszą cenę. Jeśli jednak lubicie spontaniczne wypady nie jest to koniecznie, ponieważ w centrum znajduje się sporo wolnych, tanich pokoi.

Ceny i waluta

Niewątpliwą zaletą Ukrainy są niskie ceny produktów spożywczych. Będziecie miło zaskoczeni jak niskie potrafią być one nawet w centrum Lwowa – http://www.kresy.com/! Nie musicie spieszyć się z wymianą złotówek na hrywny, lepiej zrobić to na miejscu, gdzie przelicznik powinien być nieco wyższy. Polski kurs to około 1 hrywna (UAH) = 0.1363 zł (PLN). Przykładowe ceny:

papierosy 22 – 37 UAH (3 – 5 zł)
cappuccino (240 ml) – 25 UAH (3,42 zł)
kebab w cieście – 40-50 UAH (5,48 – 6,85 zł)

Co warto zwiedzić?

Na uwagę zdecydowanie zasługuje Stare Miasto, którego urok jest porównywalny do Krakowa. Gdy będziecie już na rynku, wyjdźcie koniecznie na wieżę ratusza – widok zapiera dech w piersiach, a bilet to jedynie 10 UAH. Jednym z piękniejszych budynków we Lwowie jest Opera Lwowska, która prężnie działa – jeśli macie ochotę, możecie wybrać się na jeden ze spektakli. Niezapomniane wrażenia gwarantowane! Równie pięknym budynkiem jest stare Kasyno Kupieckie, które nie jest bardzo popularne. Bilet wstępu kosztuje 20 UAH za 15 minut zwiedzania. Bardzo często organizowane są wycieczki do Lwowa kładące nacisk na historyczny aspekt, czyli Cmentarz Orląt Lwowskich.