Jakie są powody nocnego chrapania?

Chrapanie dla wielu osób jest dużym problemem, prowadzi nie tylko do zaburzeń snu, przez co gorzej się wysypiamy. Problem chrapania dotyczy także osobę z którą śpimy, jeżeli chrapie jedna osoba, wówczas obie osoby śpiące w tym samym łóżku się nie wyśpią.

Typowe odgłosy chrapania mogą powstawać w kilku miejscach górnych dróg oddechowych. Ilekroć powietrze napotyka opór podczas oddychania, prowadzi to do mniej lub bardziej głośnych wibracji tkanek miękkich w jamie ustnej i gardle, szczególnie w zwężonych obszarach dróg oddechowych, takich jak migdałki, podstawa języka lub podniebienie. Wszystko, co zwęża drogi oddechowe podczas snu, może powodować chrapanie: alergia na roztocza, katar z obrzękiem błony śluzowej nosa, polipy lub przewlekłe zapalenie zatok. Możliwe są również przyczyny anatomiczne, takie jak mała żuchwa, powiększony migdał gardła, zdeformowana przegroda nosowa. W miarę jak mięśnie i tkanki rozluźniają się przez lata, chrapanie zwiększa się również w podeszłym wieku. Oczywiście istnieje wiele sprawdzonych sposób na chrapanie, warto się z nimi zapoznać na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Ponieważ wiele osób chrapie tylko wtedy, gdy śpi na plecach, warto spróbować spać na boku.

Środki zapobiegawcze takie jak klipsy na nos lub plastry, które mają zapobiegać oddychaniu przez usta, mogą pomóc tylko w pojedynczych przypadkach.

Warto zwrócić na sposób w jaki się odżywiamy spożywanie dużych posiłków przed snem także może prowadzić do chrapania, dodatkowo szkodzić może alkohol czy też tabletki nasenne, które prowadzą do rozluźnienia ciała. Warto zadbać o odpowiednią poduszkę, czy też dobrać dobrze twardość materaca, dzięki temu można zmniejszyć objawy chrapania. Warto przed snem dobrze przewietrzyć pokój w którym śpimy, powinno się także dbać o czystość w mieszkaniu, ponieważ chrapać mogą alergicy uczuleni na kurz. Dobrym pomysłem może być także inhalacja dróg oddechowych tuż przed snem. Wówczas nasze drogi oddechowe zostaną odpowiednio oczyszczone i nawilżone. Wiele sprawdzonych pomysłów, które pomogą zapobiegać chrapaniu można znaleźć na stronie https://urodaizdrowie.pl/leki-na-chrapanie-bez-recepty