W jaki sposób wymienia się stary podkład z papy na nowy

Przed przystąpieniem do mocowania podkładu z papy na dachu upewnij się, że masz cały sprzęt i narzędzia, których potrzebujesz.

Dzięki temu nie będziesz musiał pozostawiać wiszącej papy, ani niczego innego, podczas przeszukiwania brakujących przedmiotów. Dodatkowo ciągłe schodzenie z dachu i wchodzenie z powrotem przedłuża niepotrzebnie czas potrzebny do pokrycia dachu papą, co i tak zajmie dwóm osobom co najmniej kilka godzin. Rozpocznij projekt instalacji papy, usuwając wszelkie drewniane deski czołowe i umieszczając je w bezpiecznym miejscu. Następnie użyj młotka z pazurem do usuwania gwoździ utrzymujących stary podkład na miejscu. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie stare gwoździe, a także potencjalne przeszkody lub zagrożenia. Użyj pazura młotka, a także noża rzemieślniczego, aby usunąć starą papę. Może zajść potrzeba rozerwania go dość mocno w miejscach, w których był używany klej, więc uważaj, aby nie stracić równowagi ani nie poślizgnąć się. Po usunięciu całego starego podkładu z papy użyj szczotki do usunięcia brudu z dachu. W jaki sposób wymienia się stary podkład z papy na nowy

Następnie należy sprawdzić, czy drewno nie jest uszkodzone lub zgniłe.

Zwróć szczególną uwagę na miejsca, gdzie znajdowały się stare gwoździe, ponieważ to właśnie tam najprawdopodobniej wystąpiłoby uszkodzenie przez wodę. Nawet jeśli wszystkie fragmenty drewna wyglądają na solidne, nie zaszkodzi nałożenie na nie warstwy świeżego impregnatu, który musi wyschnąć. Użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć dach, do wymiarów dodaj po 5 centymetrów do każdej krawędzi na zakładki i 8 centymetrów na końcach szczytów dachu. Zacznij od zamocowania dolnej listwy z podkładu papy przed przejściem do środkowych, a następnie do górnej. Zapewnia to, że woda deszczowa spływa nad górną krawędzią zakładów, a nie pod nimi i pod papą. Wbijaj gwoździe papiaki w górną krawędź papy w odstępach co 10 centymetrów. Zacznij od środka podkładu, a nie od jednej z krawędzi. Upewnij się, że rozkładasz papę tak, aby była ułożona płasko i równo na całym dachu i jak najlepiej spełniała swoje przeznaczenie i chroniła dach przed wodą i wilgocią.