Wszystko, co musisz wiedzieć o witaminach i minerałach

Co powstrzymuje Cię od spróbowania witamin i minerałów? Obawiasz się, że nie znasz tematu na tyle, aby wybrać odpowiednie produkty? Jeśli tak, ten artykuł zawiera podstawową wiedzę, której szukasz.

Przeczytanie tego zapewni Ci podstawy w temacie, na których naprawdę możesz się oprzeć.Kupując witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak omega-3, warto przechowywać je w lodówce. Ponieważ zawierają tłuszcz, niewłaściwe przechowywanie może spowodować ich zjełczenie. Upewnij się również, że trzymasz je z dala od ciepła i światła, ponieważ może to je zniszczyć i sprawić, że będą nieskuteczne.Nie jest bezpiecznie przyjmować więcej niż zalecana wartość większości witamin, więc upewnij się, że tego unikasz. Jednym z przykładów jest żelazo, które przyjmowane w dużych dawkach może uszkadzać wątrobę. Jeśli uważasz, że witaminy nie przynoszą Ci największych korzyści, prawdopodobnie skonsultuj się w tej sprawie z dietetykiem.Witamina C jest jedną z najbardziej korzystnych witamin, jakie możesz przyjmować. Wspomaga wzrost tkanek, zmniejsza ryzyko raka, pomaga w tworzeniu krwinek i przyspiesza proces gojenia. Brokuły, papryki, pomarańcze, pomidory i wiele innych produktów spożywczych są bogate w witaminę C. Możesz również wziąć suplement zawierający witaminę C.Niektórzy ludzie uważają, że są w stanie uzyskać wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje ich organizm, tylko poprzez zdrową dietę. To naprawdę dobre miejsce na początek, ale niemożliwe byłoby zjedzenie wystarczającej ilości witamin i minerałów, których potrzebuje Twój organizm, ponieważ większość pokarmów jest nadmiernie przetworzona.Aby wzmocnić układ odpornościowy, rozważ przyjmowanie Ginseg. Żeń-szeń może pomóc organizmowi w regulacji hormonów. Pomoże to wpłynąć na produkcję insuliny, ciśnienie krwi i metabolizm. W rezultacie zauważysz, że myślisz jaśniej i masz więcej energii, aby przejść przez cały dzień.Nie kupuj witamin przez Internet, chyba że masz pewność, że sprzedawca cieszy się dobrą opinią. Istnieje wiele firm, które tworzą witaminy zawierające wypełniacze i bardzo mało niezbędnych składników odżywczych. Znajomość sprzedawcy może pomóc w uniknięciu tego problemu. Wszystko, co musisz wiedzieć o witaminach i minerałach

Przeprowadź obszerne badania, zanim powierzysz nieznanemu podmiotowi coś tak ważnego, jak twoje zdrowie.Potas można znaleźć w suszonych owocach, zbożach, mleku i fasoli.

Ten ważny minerał jest stosowany w leczeniu choroby Meniere’a, objawów menopauzy, zapalenia stawów, bólów mięśni, choroby Alzheimera, zaburzeń jelitowych i alergii. Badania wykazały, że potas może być korzystny dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi i może pomóc w zapobieganiu udarowi.Możesz dodać kwas foliowy lub witaminę B9 do zdrowej diety. Poprawia zdrowie komórek, zwiększa produkcję czerwonych krwinek i promuje zdrowie serca. Można go również znaleźć w różnych produktach spożywczych. Należą do nich sałata, szparagi, soczewica, szpinak i fasola. Osoby, które nie otrzymują wystarczającej ilości kwasu foliowego w swojej diecie, mogą również spróbować przyjmować suplementy kwasu foliowego.Węglan wapnia dla zdrowia zębów i kości należy przyjmować razem z jedzeniem. Niektóre formy wapnia nie wchłaniają się prawidłowo, jeśli nie są przyjmowane z jedzeniem. W przeciwnym razie ryzykujesz zmarnowanie wysiłku, ponieważ absorpcja może nie nastąpić.Po zakupach pamiętaj o przechowywaniu świeżych owoców i warzyw w lodówce. Utrzymywanie produktów w niskiej temperaturze pomaga zachować ważne witaminy, minerały i enzymy. Kupuj często świeże produkty i spożywaj je codziennie, aby uzyskać jak najwięcej z tych produktów. Im więcej składników odżywczych otrzymujesz z pożywienia, tym mniej potrzebujesz z suplementów.Teraz znasz już podstawy korzystania z witamin i minerałów, aby poprawić swoje zdrowie. Następnym krokiem jest dokładne ustalenie, z jakimi problemami zdrowotnymi musisz się zmierzyć i które suplementy będą działać. Czytaj dalej i ucz się, a wkrótce poczujesz się lepiej niż kiedykolwiek!