Co składa się na zdrową dietę?

Zasadniczo warzywa, owoce i produkty zbożowe powinny stanowić większość naszych posiłków.

Pozostała część diety powinna składać się z mleka i produktów mlecznych oraz produktów białkowych. Należy ograniczyć ilość żywności i napojów o wysokiej zawartości tłuszczu lub cukru. Warto również ograniczyć spożycie soli oraz żywności przetworzonej.

Co składa się na zdrową dietę?

Catering dietetyczny Zdrowie w Pudełku

Jeśli dbasz o linię lub odchudzasz się, w miarę możliwości zamień tłuszcz nasycony na tłuszcz wielonienasycony. Jedz co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie, co najmniej dwie porcje ryb, najlepiej tłustych, na tydzień. Ważne jest również regularne spożywanie pełnych ziaren, zawierają one dużo błonnika, który przyspiesza trawienie i pomaga zachować zdrowe jelita. Wprowadź zdrowsze nawyki żywieniowe, niewiele pomoże dodanie sałatki do obiadu, jeśli między posiłkami podjadasz batoniki i czekoladę lub pełną miskę chipsów. Duża część zdrowego odżywiania to zmiana niektórych nawyków, które wykształciliśmy wokół jedzenia.

Istnieje wiele sposobów na poprawę swojej diety, od wstępnie odmierzonych posiłków po rezygnację z określonych rodzajów żywności. Najprostszym i najłatwiejszym może być jednak dodanie do diety zdrowszej żywności, jak owoce i warzywa pełne witamin, chude mięso, pełne ziarna. Najlepiej, gdybyś zjadł zdrowe pokarmy jako pierwsze, aby cię nasyciły i abyś miał mniejszy apetyt na niezdrowe przekąski.

W dzisiejszych czasach ludzie nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie i jedzenie zdrowych posiłków, często sięgamy po żywność przetworzoną. Warto zatem wybrać dietę pudełkową, jest to rodzaj cateringu dietetycznego, który znajdziemy online na stronie zdrowiewpudelku.pl, zbilansowane posiłki mogą być dostarczone do domu czy biura. W ten sposób jemy zdrowo, nie musimy liczyć kalorii, sprawdzać składu odżywczego posiłków, zadba o to dietetyk. Do wyboru mamy wiele diet z ciekawym menu, zatem każdy może wybrać plan odżywiania dostosowany do swoich potrzeb i preferencji żywieniowych. Menu można wygodnie sprawdzić online, wybrać takie posiłki, które nam odpowiadają.