Kamienie stają się coraz bardziej popularne w projektach ogrodów

Jednym z najłatwiejszych sposobów dodania koloru i tekstury do planu zagospodarowania terenu mieszkalnego lub komercyjnego jest użycie kamieni ogrodowych w postaci różnego rodzaju i przeznaczenia kamienia dekoracyjnego.

Skały są naturalną częścią każdego krajobrazu i mogą naprawdę poprawić wygląd i charakter twojej posesji, o ile są odpowiednio używane. Jednak wszyscy widzimy nieruchomości, w których zagospodarowanie terenu ze skałami zostało przesadzone lub zainstalowane w sposób, który sprawił, że staje się to nieatrakcyjne. Jednym ze sposobów wykorzystania kamienia dekoracyjnego jest traktowanie go jako ściółki okrywowej. Zamiast używać ściółki z kory drzewnej w ogrodzie, na ścieżkach lub w innych miejscach, które wymagają wypełniacza, rozważ użycie kory kamiennej. Kamienie stają się coraz bardziej popularne w projektach ogrodów

Takie zastosowanie kamienia jest praktycznie nieorganiczne, ponieważ materiał ten nie rozkłada się i nie niszczy jak materiały organiczne, możesz wybierać spośród wielu kolorów, rozmiarów, faktur i kształtów.

Wybierz wypełnienie z otoczaków w jasnym kolorze wokół swojej kamiennej ścieżki lub użyj kolorowego, większego kamienia do wyłożenia ogrodu lub wypełnienia przestrzeni wokół pni drzew. W ten sposób można również wykładać okolice krzewów oraz roślin i rabat kwiatowych. Obszar, który w pełni pokryjesz podczas kształtowania krajobrazu kamieniami, będzie absorbował ciepło ze słońca w ciągu dnia, a następnie uwalniał ciepło do gleby wieczorem, pomagając ustabilizować temperaturę na podwórku. Może to być korzystne dla drzew, krzewów, a nawet kwiatów, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie skał okrywowych. Tam, gdzie to możliwe, zamień trawniki na zagospodarowanie terenu kamieniami, aby zmniejszyć ilość wody, którą musisz zużywać do utrzymania trawnika. Zmniejszy się nie tylko rachunki za wodę, ale także zużycie wody, co pomoże chronić nasze lokalne zasoby naturalne. Dodatkowo otoczak biały jest nie tylko funkcjonalny, ale również pięknie kontrastuje z otoczeniem. Oprócz blokowania wzrostu chwastów, umieszczenie odpowiednich kamieni na wierzchu gleby pomoże również w odprowadzaniu wody. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym pada dużo deszczu, twoje rośliny mogą ucierpieć z powodu ilości wilgoci, jaką otrzymują.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kamienia dekoracyjnego: https://kamienie-dekoracyjne.pl