Jaki makijaż na ślub?

Całość ślubnej stylizacji musi być idealna, wszystko zapięte na ostatni guzik. Poza wyborem sukni i uczesania panna młoda musi wziąć pod uwagę zaplanowanie czasu tak, by wystarczyło go na wizytę u kosmetyczki i makijażystki.

Odpowiedni makijaż ślubny nie tylko doda urody każdej kobiecie, ale też sprawi, że zdjęcia i filmy z uroczystości będą bardzo udane. Warto powierzyć malowanie twarzy doświadczonym wizażystkom, bo źle nałożony makijaż będzie tylko kłopotem podczas ceremonii, a w typowych dla ślubów warunkach niekoniecznie da się go łatwo poprawić. Niewielka grupa pań samodzielnie maluje się do ślubu. Owszem, jest to wykonalne, ale trzeba mieć wprawę, odpowiednie umiejętności, znać aktualne trendy makijażowe i do tego dysponować właściwą paletą kosmetyków. Na taką okazję idealne są kosmetyki o przedłużonej trwałości, wodoodporne. Takie produkty nie rozmażą się, nie zetrą, twarz nie będzie świecić i zdjęcia wyjdą pięknie, prawie jak z rozkładówek w gazecie.
Wybór makijażu nigdy nie jest kwestią priorytetową. Malowanie twarzy odbywa się na końcu, ale wcześniej większość pań decyduje się na usługę zwaną makijażem próbnym. Dzięki temu wiadomo z wyprzedzeniem, jak wyglądać będzie taki makijaż w połączeniu z uczesaniem i całością stylizacji – w razie czego można zdążyć z modyfikacjami i poprawić malowanie tak, by prezentowało się idealnie. Makijaż próbny w wielu gabinetach kosztuje podobnie jak ten ostateczny, ale czasami można liczyć na zniżki. Gabinety, w których wykonuje się makijaż na ślub, bardzo często świadczą usługi nie tylko na miejscu, ale również wyjazdowo, w domu klientki.

Dla pań, zabieganych i zmęczonych przygotowaniami przed ślubem, taka usługa pozwoli się troszkę zrelaksować i znaleźć chwilę wytchnienia, poza tym traci się mniej czasu.

W razie trudności z wybraniem stylu makijażu, warto przejrzeć np. prasę kobiecą. Sezonowa moda ślubna zmienia się i czasami nowe, świeże inspiracje okazują się tymi właściwymi, choć sezon wcześniej byłyby nie do pomyślenia. Różnice polegają nie tylko na doborze kolorów, ale też na części twarzy, która jest podkreślana – zdarza się moda na wyraziste oczy lub błyszczące usta, a czasem makijaż musi być wyłącznie matowy.