Jakie składniki powinny posiadać dobre kosmetyki do włosów?

Kiedy chcemy aby nasze włosy odzyskały dawny blask należy zwrócić uwagę jakie składniki mają kosmetyki których używamy na co dzień.

Z pewnością składnikiem który muszą posiadać kosmetyki do włosów jest keratyna. Jako główny składnik włosa, jest naturalnie wytwarzany przez keratynocyty, głębiej położone komórki, które znajdują się w mieszku włosowym. Osłabionym włosom często brakuje keratyny, dlatego białko to znajduje się w wielu produktach do pielęgnacji włosów, a także w większości suplementów do włosów. Witamina B jest podstawowym składnikiem większości suplementów diety do pielęgnacji włosów zapewniających bezproblemową odnowę komórkową, zwłaszcza komórek mieszków włosowych. Niedobór cynku, obok niedoboru witaminy B, jest jednym z głównych czynników osłabiania włosów. Ważny jest także krzem, to pierwiastek śladowy, który działa stymulująco na skórę głowy i produkcję keratyny. Jakie składniki powinny posiadać dobre kosmetyki do włosów?

Organiczny krzem wzmacnia strukturę włosa i przywraca mu siłę i blask.

Poprawia również krążenie krwi, dzięki czemu można ograniczyć wypadanie włosów na skutek słabego krążenia. Mleczko pszczele znane jest ze swoich właściwości pobudzających. Jest szczególnie przydatny do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ale mleczko pszczele ma też inne działanie, umożliwia również korygowanie niektórych defektów i rewitalizację włosów, działając na regenerację włókna włosa. Wykorzystuje się także drożdże piwowarskie z selenem, wysoka zawartość witaminy B i selenu sprawia, że są one prawdziwym zbawieniem dla zniszczonych włosów. Drożdże piwne są bogate w proteiny, witaminy i minerały, pomagają oczyścić włókno włosa, wzmocnić strukturę włosa i chronić go przed atakiem. Ten suplement diety polecany jest również w profilaktyce łysienia. Jednymi ze środków które warto stosować na nasze włosy są kosmetyki Dla chillowa ziołowcierka. To środek, który wzmacnia włosy, i sprawia że są bardziej odporne na uszkodzenia.