Naprawa urządzeń wykorzystujących hydraulikę siłową

Wiele ciężkich maszyn wykorzystywanych w budownictwie, w transporcie, podczas robót drogowych czy też leśnych wykorzystuje urządzenia, których praca opiera się na wykorzystaniu hydrauliki.

Dobrym przykładem tego jest koparka czy też spychacz, których główna zasada działania i siła wytwarzana jest za pomocą siłownika hydraulicznego. Aby taki system działał prawidłowo, powinien posiadać odpowiednią odporność, wytrzymałość na ciśnienie, temperatury, powinien być on odpowiednio uszczelniony. W tym przypadku stosuje się różnego rodzaju węże hydrauliczne, które posiadają wzmocniony oplot, może być on metalowy lub też z wytrzymałych elementów zawierających plastiki. Oczywiście należy pamiętać, iż węże muszą być plastyczne, tak aby dostosowały się do ruchu maszyny. W tym przypadku warto także zwrócić uwagę na jakość uszczelek i złączek, które muszą być niezawodne, muszą wytrzymywać odpowiednie ciśnienie. W przypadku kiedy spada ciśnienie, jest to dla nas sygnał, iż maszyna nie działa prawidłowo, dlatego też powinniśmy poszukiwać usterki. Naprawa urządzeń wykorzystujących hydraulikę siłową

Należy się tym zająć jak najszybciej, zanim ciśnienie zacznie bardziej spadać, nastąpi wyciek oleju.

Czasem są dość prozaiczne sprawy związane z uszczelkami, czy też nieprawidłowym dokręceniem węża hydraulicznego, mogą to także być usterki związane z silnikami hydraulicznymi, które odpowiedzialne są za wytwarzanie odpowiedniego ciśnienia. Oczywiście firmy, które wykorzystują tego rodzaju maszyny, posiadają często różnego rodzaju części zamienne, które umożliwiają naprawę na miejscu, jeżeli jednak usterka jest poważniejsza lub też nie posiadają odpowiedniej części zamiennych, wówczas należy wezwać firmę, która wykonuje takie usługi jak regeneracja siłowników hydraulicznych, mogą się zająć także innymi elementami naszych siłowników. Niekiedy potrzebny jest po prostu specjalistyczny sprzęt, odpowiednie klucze czy też urządzenia, które będą mogły przetestować odpowiednie ciśnienie, może być to także nietypowa uszczelka, czy też złączka, które są niezbędne do stosowania w określonym rodzaju pojazdu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem hydrauliki siłowej BANAT: https://hydroserwishs.pl