Perystaltyczne pompy dozujące – precyzja dozowania.

Dozowanie polega na precyzyjnej kontroli prędkości i czasu przepływu medium.

Profesjonalne urządzenia dozujące – pompy dozujące są w stanie z bardzo dużą dokładnością kontrolować dawkę medium. Pompy dozujące to bardzo uniwersalne urządzenia o szerokich możliwościach ich wykorzystania, dzięki czemu znajdują zastosowanie praktycznie w każdym sektorze przemysłu.

Prosta zasada działania.

Pompy dozujące są stosowane do dawkowanie różnego rodzaju medium: woda, ciecze agresywne, media gęste i lepkie, czy środki chemiczne. Najczęściej wykorzystuje się pompy dozujące perystaltyczne. Urządzenia te są niezawodne i zapewniają bardzo dokładne dawkowanie medium. Co więcej samo medium nie ma kontaktu fizycznego z elementami mechanicznymi pompy, dzięki czemu są chętnie stosowane np. w laboratoriach chemicznych czy medycznych.

Pompy perystaltyczne dozujące posiadają tzw. jelito. Napędem zaś jest silnik elektryczny. Regularne ściskanie przez rolki jelita powoduje powstanie różnicy ciśnienia po stronie ssawne i tłocznej, co powoduje transport medium.

Szerokie zastosowanie.

Pompy perystaltyczne dozujące wykorzystywane są także w wielu sektorach przemysłu, często do dozowania substancji chemicznych. Pompy te pracują wszędzie tam, gdzie konieczne jest bardzo precyzyjne dozowanie środków chemicznych. Pompy perystaltyczne dozujące pracują w aplikacjach w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, są stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym, ceramicznym, papierniczym. Małe pompki dozujące znajdują również zastosowanie w przemysłowych urządzeniach. Tu dobrym przykładem jest wykorzystanie pomp perystaltycznych w zmywarkach przemysłowych „oemowych”. Dokładność dozowania i wszechstronność zastosowań to jedna z głównych cech tych urządzeń. Jednym z liderów – producentów pomp i systemów dozujących jest włoski producent AQUA Industriali, oferujący szeroką gamę pomp i układów dozujących. Szeroka gama dostępnych produktów pozwala na optymalny dobór pompy pod wskazaną aplikację.