Pomoc prawna i księgowa na terenie Niemiec

Osoby, które prowadzą działalność za granicą, często poszukują pomocy księgowej, prawnej, może ona dotyczyć rozliczeń podatkowych, umów, przepisów dotyczących konkretnych towarów oraz usług.

Polacy, którzy prowadzą działalność w Niemczech, mogą znaleźć wiele kancelarii, gdzie spotkamy osoby mówiące po polsku, które będą mogły w przystępny sposób wytłumaczyć nam wszystkie zawiłości księgowe czy też prawne.

Pomoc prawna i księgowa na terenie Niemiec

Usługi księgowe dla polaków prowadzących firmy w Niemczech

Firmy, które zajmują się prowadzeniem księgowości w Niemczech, mogą kompleksowo obsługiwać firmy, rozliczyć podatek dochodowy, podatek VAT czy też inne podatki oraz zobowiązania względem Urzędu Skarbowego. Biuro księgowości zajmie się także przygotowaniem rocznego sprawozdania, sprawami związanymi z podatkiem od pracy wykonywanej na terenie Niemiec. W przypadku pomocy prawnej będziemy mogli liczyć na prowadzenie różnego rodzaju sporów sądowych związanych z prawem cywilnym, gospodarczym czy też prawem pracy. Można również egzekwować długi, przykładowo jeżeli został wydany wyrok w polskim sądzie, natomiast dłużnik przebywa na terenie Niemiec. Wówczas osoba, która bardzo dobrze porusza się po prawie zarówno polskim, jak i niemieckim, może być bardzo pomocna, pomoże klientowi w przygotowaniu wszystkich wniosków, może także reprezentować klienta przed sądem.

Prawnik, który zna niemieckie przepisy, może doradzić nam także w przypadku jeżeli chcemy otrzymać zasiłek rodzinny na dziecko, pomoże w przypadku wątpliwości co do podatków, składek na ubezpieczenie. Niekiedy Polacy wykonują pracę zarówno w Polsce, jak również w Niemczech, wówczas należy określić gdzie będziemy płacili podatki. Prawnik będzie zajmował się także prawem spadkowym, zwłaszcza jeżeli otrzymaliśmy spadek od osoby zmarłej, która była obywatelem Niemiec. Prawnicy mogą zajmować się także prawem handlowym, przykładowo umowami pomiędzy firmami z Polski oraz Niemiec, w tym przypadku także prawnik może doradzić, w jaki sposób dostosować umowę, współpracę czy też rozliczenia do prawa obowiązującego w Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat pomocy prawnej i księgowej znajdziemy na stronie kancelaria-niemcy.eu. Księgowi, którzy znają przepisy prawa polskiego oraz niemieckiego z pewnością mogą być przydatni, kiedy prowadzimy działalność na terenie Niemiec, lub też poszukujemy porad związanych z prawem cywilnym.