Wybierz dekoracyjne płytki ścienne

Jeśli chodzi o urządzanie takich przestrzeni jak sypialnia czy salon, dodanie efektownej ściany jest kolejnym wspaniałym sposobem na odświeżenie wyglądu pokoju.

Teksturowane powierzchnie to świetny sposób na wprowadzenie charakteru w pusty lub nijaki obszar ściany. Wybierz kafelki wielkoformatowe, aby uzupełnić duży, nowoczesny lub industrialny pokój, a mniejsze płytki idealnie nadają się do stylu vintage, nowoczesnego wyglądu w bardziej kompaktowej przestrzeni. Odważne lub monochromatyczne kolory w projektach graficznych są popularnym projektem we wnętrzach, podobnie jak płytki z efektem drewna o układzie parkietu czy jodełki.

Jeżeli chcesz wizualnie rozciągnąć przestrzeń, układanie płytek po przekątnej spowoduje, że pomieszczenie wyda się większe niż w rzeczywistości. Zastanów się również, w jaki sposób układ płytek na podłodze może kontrastować lub uzupełnić układ płytek ściennych we wnętrzu. Jeśli martwisz się, że płytki są zimne w dotyku, możesz zainstalować ogrzewanie podłogowe, a poczujesz się jeszcze przyjemniej niż montując prawdziwe drewno czy panele, ponieważ ceramika świetnie przewodzi ciepło.

Jeśli Twoim priorytetem jest luksus i niesamowita trwałość, kamienne płytki podłogowe nie mają sobie równych. Marmur, granit i terakota mogą podnieść wygląd każdego pomieszczenia w domu.

Ponieważ nie ma dwóch identycznych kamieni naturalnych, otrzymujesz naturalnie piękną podłogę, która będzie wyglądać jak żadna inna i przetrwa lata. Większe rozmiary płytek, o boku co najmniej 40 centymetrów, wyglądają szczególnie imponująco i pomagają stworzyć jednolity i elegancki wygląd, który jest idealny do nowoczesnych wnętrz. Większe płytki sprawiają, że mały pokój wydaje się większy. Możesz nawet zainstalować płytki dekoracyjne na ścianę do salonu podobnego koloru, co dodatkowo zwiększy iluzję rozszerzonej przestrzeni. Aby wzmocnić efekt i stworzyć płynną powierzchnię, użyj pasującego koloru zaprawy. Działa to szczególnie dobrze w małych pomieszczeniach.