Jaki powinien być kalkulator leasingowy?

Leasing to bardzo elastyczna i skuteczna forma finansowania. Wielu przedsiębiorców korzysta z tego rozwiązania, by móc wyposażyć firmę, np. w nowe pojazdy, nawet mimo faktu, że kredyt nadal pozostaje głównym sposobem na zdobycie tego rodzaju sprzętów. By móc efektywniej szacować koszty związane z leasingiem, warto sięgnąć po specjalne narzędzia, czyli kalkulatory leasingowe. Kalkulatorem szczególnie polecanym osobom zainteresowanym leasingiem jest program stworzony przez firmę CLS Sp. z o.o.

Dobry kalkulator leasingowy to niezwykle pomocne narzędzie. Zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy nie są do końca przekonania do leasingu. Pomoże w szybki sposób zorientować się, dlaczego leasing jest korzystniejszy od kredytu. By mógł być skuteczny, powinien zostać stworzony przez doświadczoną firmę, którą bez wątpienia jest CLS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo od wielu lat doradza klientom w tematyce finansowania środków trwałych, pomaga wybrać odpowiednią metodę finansowania czy wykupić właściwe ubezpieczenie.

Kalkulator leasingu samochodów powinien być także narzędziem bardzo prostym w obsłudze. Oferowany przez CLS kalkulator bez wątpienia spełnia ten warunek. By obliczyć ratę leasingową, wystarczy wykonać kilka nieskomplikowanych czynności. Pierwsza z nich to wybór odpowiedniego sprzętu: CLS udostępnia takie możliwości jak samochód osobowy, auto ciężarowe, maszyna rolnicza, maszyna budowlana, maszyna lub urządzenie przemysłowe. Wybór sprzętu dokonuje się poprzez kliknięcie ikonki wybranego pojazdu czy maszyny. Kolejna czynność to wpisanie wartości netto i brutto sprzętu, określenie wysokości wpłaty własnej, okresu leasingowego i wartości wykupu. Przyjęte założenia następnie są przez kalkulator szybko analizowane i natychmiast uzyskuje się orientacyjną wartość raty leasingowej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że otrzymany wynik to jedynie wartość o charakterze informacyjnym i nie stanowi oferty handlowej. By uzyskać konkretne dane, trzeba poprosić o wycenę firmę leasingową. Warto także pamiętać, że rata leasingu nie obejmuje kosztów ubezpieczenia AC/OC. Z całą pewnością kalkulacja leasingu z narzędziem od firmy CLS to pierwszy krok, by przekonać się, że ta forma finansowania jest korzystniejsza od tradycyjnego kredytu bankowego.