Nie pozwól, aby depresja rządziła Twoim życiem

Często ludzie cierpiący na depresję są nieświadomi.

Mogą pomyśleć, że to tylko fraza, kiedy to naprawdę depresja. Przeczytanie tego artykułu pomoże ci rozpoznać kluczowe objawy depresji. Pozbądź się niebieskiego nastroju, eliminując z diety cukier, w tym naturalne cukry zawarte w miodzie, owocach i melasie. W porównaniu z węglowodanami złożonymi te cukry proste są szybciej wchłaniane do krwiobiegu. Choć spowoduje to szybki przypływ energii, efekty następcze nie są już tak przyjemne, a pojawia się zmęczenie i depresja. Dobra rada to nie ignorowanie możliwości przyjmowania leków przeciwdepresyjnych. Zmieniają twoje negatywne myśli w bardziej pozytywne. Istnieją różne rodzaje leków przeciwdepresyjnych, więc poeksperymentuj, aby dowiedzieć się, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli masz depresję, najlepiej byłoby, gdybyś nie kręcił się w pobliżu innych osób w depresji. Jak mówi stare powiedzenie, nędza kocha towarzystwo. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest ktoś, kto racjonalizuje i promuje twoją nędzę. Jeśli spędzasz czas z innymi osobami z depresją, na zawsze znajdziesz się na śmietnisku, wykluczając jakikolwiek powrót do zdrowia. Jeśli cierpisz na depresję, upewnij się, że Twoja dieta zawiera wystarczającą ilość witaminy B. Niedobór witaminy B może powodować nasilenie objawów depresji. Pokarmy takie jak warzywa liściaste, fasola, jajka i kurczak zawierają witaminę B. Istnieją również suplementy, które można przyjmować, które zawierają tę witaminę. Tak jak nie powinieneś bać się powiedzieć komuś, że cierpisz na depresję kliniczną, nie powinieneś czuć się zobowiązany do mówienia wszystkim. Jeśli jesteś w środowisku zawodowym lub w jakiejkolwiek sytuacji, w której uważasz, że inni mogą nie rozumieć powagi Twojej sytuacji, zachowaj spokój. Jedz zdrową dietę. Często ktoś, kto cierpi na depresję, próbuje ukryć te uczucia przejadaniem się, upijaniem się, a nawet głodzeniem się. Tłumione uczucia są jednym z największych czynników przyczyniających się do depresji. Kiedy stwierdzisz, że sięgasz po torbę z ciasteczkami lub butelkę wina, przypomnij sobie, że pogarszasz swoje uczucia.

Oprócz zmuszania cię do radzenia sobie ze swoimi uczuciami zamiast ich ukrywania, utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych poprawi twoje zdrowie i nastrój.

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jeśli cierpisz na depresję, jest praca nad rozwiązywaniem osobistych problemów w swoim życiu. Rozbij duże, złożone problemy na małe cele, które możesz łatwo osiągnąć. Pracuj tylko nad jednym lub dwoma celami naraz, a będziesz zaskoczony, jak szybko będziesz w stanie rozwiązać swoje problemy i stworzyć sobie lepsze życie. Chociaż depresja jest często przejściowa, istnieje wiele przypadków, w których może trwać całe życie. Z tego powodu musisz nauczyć się wieść satysfakcjonujące życie, nawet gdy czujesz się przygnębiony. Będzie to oznaczało różne rzeczy dla różnych ludzi, ale kluczową ideą jest normalne życie. Depresja może być spowodowana wieloma podstawowymi przyczynami i powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby ustalić, jakie są te podstawowe przyczyny Twojej własnej depresji. Kiedy będziesz w stanie lepiej zrozumieć, co powoduje, że odczuwasz te uczucia, powinieneś być w stanie znacznie lepiej radzić sobie z trudnymi chwilami. Zainteresowanie sztuką to świetny sposób na pokonanie depresji. Jeśli lubisz obrazy lub rzeźby, koniecznie zaplanuj wiele wizyt w lokalnych muzeach. Podobnie, jeśli lubisz muzykę, koniecznie odwiedź tyle koncertów i pokazów, ile jesteś w stanie. Muzyka powinna odgrywać dużą rolę w pozbyciu się depresji. Dotyczy to każdej formy sztuki. Kiedy jesteś zaangażowany w proces twórczy, możesz łatwiej radzić sobie z kłopotliwymi problemami. Nigdy nie używaj narkotyków ani alkoholu, gdy jesteś w depresji. Niektóre osoby w depresji uważają, że narkotyki lub alkohol mogą pomóc im poczuć się lepiej, ale naprawdę sprawią, że poczują się bardziej przygnębieni. W większości przypadków to pragnienie utopienia uczuć za pomocą narkotyków lub alkoholu prowadzi do uzależnienia. Jeśli uważasz, że ty lub ktoś bliski ma depresję, ważne jest, aby od razu zwrócić się o pomoc do specjalisty. Depresja jest trudnym stanem, w którym ludzie radzą sobie z chorobą, ale profesjonalista jest w stanie zapewnić leczenie potrzebne Tobie lub Twojej bliskiej osobie, aby się z niej wyleczyć.