Jakie składniki powinny znaleźć się w kosmetykach dla dzieci

Każda matka chce dla swojego dziecka tylko tego, co najlepsze.

Wybór odpowiednich produktów kosmetycznych dla dzieci może wydawać się trudny, ponieważ musisz wziąć pod uwagę nie tylko ich bezpieczeństwo, ale również co działa najlepiej dla twojego dziecka. Ponieważ wymagania dziecka zmieniają się wraz z jego wiekiem, nawet prosta decyzja, taka jak wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry, może być myląca.

Jakie składniki powinny znaleźć się w kosmetykach dla dzieci

Dla swojego malucha wybierz bezpieczne dermokosmetyki

W ciągu pierwszych kilku miesięcy, ponieważ wrażliwa skóra dziecka może szybko tracić wilgoć, potrzebuje kremów i balsamów, które pomagają zatrzymać tę wilgoć, oraz szamponów i środków do mycia ciała, które są delikatne dla skóry niemowlęcia. Dbanie o malucha oznacza zwracanie uwagi na małe rzeczy. Bycie dobrze poinformowanym to pierwszy krok w kierunku dokonywania prawidłowych wyborów kosmetyków do mycia i pielęgnacji dla twojego dziecka.

Niektóre składniki produktów do pielęgnacji skóry dla niemowląt mogą działać drażniąco na delikatną i wrażliwą skórę dziecka. Naturalność jest najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem dla twojego maleństwa. Gdy następnym razem będziesz wybierać produkt kosmetyczny, jest kilka naturalnych składników, których powinieneś szukać na etykiecie, takich jak gliceryna, alantoina, pantenol, witamina E, wyciąg z rumianku, organiczny olej konopny, ekstrakt z korzenia lukrecji, aloes. Nie kupuj produktów, które zawierają barwniki, substancje zapachowe, parabeny, ftalany lub glikol polietylenowy (PEG), które mogą podrażnić wrażliwą skórę dziecka.

Szeroką ofertę dermokosmetyków odpowiednich dla delikatnej skóry malucha posiada firma Novaclear, informacje znajdziesz na stronie https://novaclear.eu/dla-dzieci/pielegnacja-twarzy/. Unikaj długich kąpieli i zbyt gorącej wody, ponieważ narusza to barierę lipidową skóry, najlepiej, aby kąpiele były krótkie, a woda letnia. Jeśli maluch ma suchą i swędzącą skórę, możesz kupić odpowiedni preparat natłuszczający i nawilżający, który złagodzi świąd. Używaj również kremu z wysokim filtrem 50, gdy dziecko przebywa na dworze. Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna, ponieważ skóra niemowląt jest szczególnie podatna na promienie UV.